עו”ד דיני עבודה

עו"ד דיני עבודה

מערכות היחסים במקומות עבודה בין מעסיקים לעובדיהם נקבעים, בין היתר, על ידי חוקים מגוונים שנחקקו על ידי ממשלות ישראל באמצעות משרד העבודה והרווחה. חוקים אלו מתעדכנים על פי הנסיבות והצורך, ויש צורך לעקוב אחריהם. חוקים רבים נחקקים בנושא שכר עבודה והתנאים הסוציאליים הנלווים להם. מטבע הדברים רבות מההפרות שמתבצעות על ידי מעסיקים הם בשני נושאים חשובים אלו. מדובר בעיקר על אי תשלום שכר מינימום, אי תשלום נסיעות, תנאים סוציאליים, דמי מחלות, חופש והבראה וכדומה.

הפרות עבודה אחרות יכולות להגיע מהעובדים עצמם. וכאן מדובר על זלזול, פגיעה בכלי עבודה ובתשתית, שביתות והיעדרויות בלתי מאושרות וכדומה. גם המוסד לביטוח לאומי האחראי על תשלומי קצבאות וכספים שונים מפר חוקים קיימים וכדומה. בכל המקרים הללו, ואחרים נוספים, ניתן לקבל ייעוץ אצל עו”ד דיני עבודה המתמחה בנישה המיוחדת הזאת. הסכסוכים הלו מתורגמים, בסופו של דבר, לכסף, ולעתים, מדובר על סכומים משמעותיים. גם למעסיק ובמיוחד, לעובד סכומים אלו חשובים מאוד.

עורך הדין יקבל לידיו את התיק ויבדוק לעומק את נסיבות המקרה. במקרים בהם יתברר לו כי, אכן, יש הפרה של מי מהצדדים הוא יבקש ויקבל את ניהול התיק לטובת לקוחו. בכל מקרה אחר, הוא ייעץ לו לרדת מהעניין בגלל חוסר סיכוי לזכייה או חוסר כדאיות כלכלית. בכך, הוא יחסוך ללקוח בזבוז זמן מיותר, עגמת נפש והוצאת כספים מיותרת. ניהול תיק הינו מורכב וראשיתו היא, לרוב, בפניה לנתבע לתשלום סכומי הכסף המגיעים לו. תשובה שלילית תוביל תביעה משפטית בבית דין לעבודה הקרוב.

עו”ד דיני עבודה ינצל את מלוא הידע והניסיון שלו כדי להציג את טענות לקוחו בצורה ברורה. הוא יציג מסמכים ובהם: תלושי שכר, מסמכים רפואיים, מסמכי העברת תשלומי פנסיה חלקיים שבוצעו ומסמכים נוספים היכולים להוכיח טענותיו. בדיונים חשובים נדרשת נוכחות התובע בין אם הוא העובד או המעסיק. בתי משפט מסתמכים רבות על מסמכים, על תקדימים דומים בעבר ומפרשים את החוק על פי שיקול דעתם. לעורך דין יש משקל בדיונים וניסיונות השכנוע שלו מסייעים בעת מתן פסקי הדין.

Comments are closed.