סיוע בתהליך הגשת תביעה

אנשים נזקקים לשירותים שונים הניתנים על ידי בעלי מקצוע ומומחים בתחומים שונים. יש אחרים אשר נפגעים במהלך פעילויות שונות, בתאונות עבודה ודרכים ובמקרים אחרים. בחלקם הם היו פעילים ובאחרים הם נקלעו למקום האירוע במקרה. יש אנשים אשר נפגעו בגין תביעת דיבה, מנשיכת כלב של שכן, מנפילה בדרך סלולה. יש תלמידים שנפגעו במהלך פעילות בית ספר,  אנשים אחרים נפגעו ממעשה פלילי ועוד. כל אדם שנפגע יכול לתבוע את האדם הפוגע או את הגוף המבטח אותו ולבקש פיצוי כספי על הנזק שנגרם לו. הפיצוי נועד לפצות על נזקים כספיים, לסייע לו בהתנהלות לאחר הפגיעה ולשפר איכות חייו שנפגעה קשות.

ייצוג הנפגעים בידי עורך הדין 

עורכי דין מנוסים מסייעים לנפגעים על ידי ייצוגם. הם מתמחים בתאונות דרכים, תאונות עבודה, רשלנות רפואית ועוד. יש להתמודד מול הפוגעים וגם מול חברות הביטוח שלהם. ההתמודדות  נערכת כאשר הם מתחמקים שלא בצדק מפיצוי הלקוח ונעשית במספר מישורים. בתחילה, על ידי שיחות, הגשת מכתבים קביעת פגישות וכדומה. הגשת תביעת עורך דין לבית משפט מגיעה, לרוב, רק בשלב המאוחר ביותר, וכאשר מתברר כי הצד השני אינו נענה לבקשות. ההתמודדות, לרוב, הינה  קשה בגלל שכל אחד מיוצג על ידי עורכי דין מנוסים אשר עוסקים בתביעות כאלו על בסיס קבוע. חברות הביטוח בעצמן הן גופים עתירי ממון וכוח אשר יכולים להתמיד בדיונים משפטיים לאורך זמן. יחד עם זאת, עורך דין מכיר גם את החולשות שלהן וינצל אותן לטובתו. אחת מהן, למשל, היא הסכמה מצידם לפשרה מחשש לקביעת תקדים משפטי היכול לסכן אותם בעתיד.  

תהליך הגשת תביעה מתחיל ברגע שעורך הדין נכנס לתמונה. מומלץ לנפגע להתחיל לקבל ייעוץ ממנו כבר בשלבים הראשונים כשכבר ברור כי מדובר על פגיעה רצינית ועל מקרה מורכב. פגיעת גוף רצינית, שנדרשת לה החלמה ארוכה, נכות, מקרי מוות ועוד הם מקרים רציניים. מקרים אחרים הם הוצאת דיבה הגורמת לפגיעה בשם הטוב ובמוניטין, לאובדן לקוחות, להפסדים כספיים ועוד. נזקים נפשיים עקב אונס, שוד, ופגיעת גוף נחשבים אף הם למקרים קשים. מכל מקום, עורך הדין ילמד את התיק ועל פי תכניו יחליט אם כדאי להגיש תביעה, אם יש סיכוי להצליח בה ואם הפיצוי שיוענק מצדיק כניסה לעימות.

סעד מבית המשפט 

כאמור, ובמידה ולא  ייענו לבקשותיו ודרישותיו, הוא יפנה לבית משפט כדי לקבל סעד ממנו. בדיון יצרף עורך הדין מסמכים רפואיים, כלכליים ואחרים, מסמכים על פגיעות כספיות עקב הוצאת דיבה ועוד, יביא תקדימים משפטיים ויטען טענותיו לטובת לקוחו.  הפיצויים הנדרשים נקבעים על פי גיל הנפגע, מהות הפגיעה, אחוזי הנכות, גובה ההשתכרות שלו, אובדן הכנסות עתידיות, על פי הוצאות קיימות ועתידיות, וכן, פיצוי בגין סבל, כאבים ועוגמת נפש. כך, על פי כל מקרה ואירוע. מומלץ להשתמש בשירותי עורך דין בעל מוניטין בתחום.

Comments are closed.