בחירת עורך דין מקרקעין ב-3 צעדים

עוד נדלן

נמצאים לפני עסקת מקרקעין? לא משנה מה יהיה היקפה, חשוב ואף כתוב בחוק, כי יש לעשותה פיקוחו של עורך דין. בתהליך שבו עוברים סכומי כסף גבוהים, החוק מכתיב כי לא ניתן לערוך עסקת מקרקעין ללא חוזה מכר בכתב. כל עסקה שבעל-פה דינה כדין עסקה שלא נתקיימה והיא איננה בתוקף.

למרבה הצער, מבין הענפים המשפטיים השונים, תחום הנדל”ן והמקרקעין זוכה למוניטין רעוע. לקוחות רבים מלינים על התנהלותם של עורכי הדין ולא פעם חשים מרומים.

אז כיצד עלי לבחור עורך דין מקרקעין?

בין שמדובר ברכישת דירה ובין שמדובר בקנייתה, בין שמדובר בפרויקט תמ”א 38 ובין שמדובר בעסקת קומבינציה, שלושת השלבים הבאים יסייעו לכם בבחירת עורך הדין הנכון.

יכולות מקצועיות נלוות

ניתן להגדיר את תפקידו של עורך דין נדל”ן כשומר הסף המגן על לקוחותיו. כל עסקת מקרקעין מלווה בערב רב של סעיפים ותתי-סעיפים שמטרתם היא להסדיר את היחסים בין הרוכשים למוכרים באופן מוחלט, וללא הותרת שטחים אפורים. לפיכך, חשוב לבחור בעורך דין בעל יכולות מקצועיות הנוגעות לניהול משא ומתן, שימת לב לפרטים וחתירה לסגירת עסקה המיטיבה באופן המרבי עם לקוחותיו.

לפיכך, מומלץ תמיד להסתמך קודם כל על המלצותיהם של מכרים ובני משפחה. האם הם חשו מוגנים בעסקה? האם הרגישו כי מטרותיהם הודגשו לאורך הדרך? חפשו גם אחר המלצות הקיימות ברשת האינטרנט. כתבו את שם עורך הדין שבחרתם ותופתעו לגלות שפע של מידע נגיש.

התמחות פרטנית

תחום המקרקעין טומן בחובו מגוון רחב של תחומי ידע שונים: קניית דירה, רכישת דירה, העברת בעלות על דירה במתנה, פרויקט תמ”א 38, עסקת קומבינציה, הסכם שיתוף, קבוצות רכישה ועוד. בין שמדובר בעסקה טריוויאלית ופשוטה ובין שמדובר בעסקה בעלת מורכבות משפטית ייחודית, חשוב להסתמך אך ורק על עורך דין שהתנסה בפרויקטים מסוג זה.

ניתן לברר זאת לרוב באתרם הפרטי של עורכי הדין, שם הם מפרטים את תחומי התמחותם. מומלץ לשוטט מעט ברחבי האתר ולבדוק את מידת הידע שהוא מעניק. זוהי אמת מידה שתאפשר לכם להבין את מידת מקצועיותו.

עורך דין מקומי

בהסתמכותכם על עורך דין מקומי, אתם למעשה מבטיחים קבלת ערך מוסף יקר וחיוני לביצועה של העסקה. כך לצורך הדוגמה, עורך דין נדל”ן בראשון לציון, עיר הנחשבת לגדולה ובעלת מגוון רחב של שכונות, יכיר את השטח כמו כף ידו ואף יביא עמו קשרים אל מול שמאי מקרקעין וגורמים נוספים שיכולים לסייע בדליית מידע.

בליוויו של עורך דין מקומי תוכלו לקבל מודיעין מקדים על האזור המיועד, להבין האם צפויה לו תכנית פיתוח, מה הם המאפיינים הדמוגרפיים, קרבה למוסדות ציבור וחינוך ועוד.

הקפידו לעקוב אחר הצעדים הבאים והיו סמוכים ובטוחים שתבחרו את עורך דינכם בצורה נכונה ומושכלת.

Comments are closed.