תביעת אובדן כושר עבודה – מתי לפנות לעורך דין?

תביעת אובדן כושר עבודה – מתי לפנות לעורך דין?

אם הפציעה שלכם קשורה בבירור לעבודה, ואתם זקוקים לטיפול רפואי נרחב, שכרוך בפרקי זמן ארוכים של חופשת מחלה מהעבודה, או שהוגדרתם על ידי המוסד לביטוח לאומי עם דרגת נכות צמיתה, עליכם לפנות לעורך דין שמתמחה בדיני עבודה לשם מיצוי מלוא זכויותיכם.

תביעת אובדן כושר עבודה היא תהליך שנועד לסייע לעובדים שנפגעו במקומות העבודה להתנהל טוב יותר מבחינה כלכלית בתקופת החלמתם. אם יש לכם תביעה ישירה כלפי המעסיק שלכם או חברת הביטוח שלו, כדאי שתשכרו שירותי עורך דין שמתמחה בדיני עבודה, שיטפל בתביעה שלכם. מומלץ שלא להתנהל לבד, כי התהליך לא תמיד כל כך פשוט.

עובדים רבים יצטרכו – או יוכלו להפיק תועלת רבה מכך – כשישכרו שירותי עורך דין שילווה אותם בכל שלב של הגשת התביעה וההתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי.

באילו מקרים הכרחי ליווי של עורך דין?

בכל פעם שאתם נמצאים במחלוקת עם המעסיק, עליכם לשקול לשכור עורך דין שייצג אתכם. יהיה עליכם לאסוף ראיות על מנת לערער על עמדת המעסיק, כולל הצגת הפקדות, בקשות לבדיקות רפואיות ושכירת עדים מומחים – כל אלה דורשים ידע ומיומנות משפטית.

הנה כמה דוגמאות לזמנים שבהם תתנהלו הכי טוב על ידי שכירת עורך דין לדיני עבודה שילווה אתכם בתהליך הגשת תביעת אובדן כושר עבודה.

תביעתכם נדחתה

מעסיקים רבים שוללים ביעת פיצויים של עובדים מסיבות שונות ומגוונות. לדוגמא, המעסיק עשוי לטעון שהפגיעה שלכם לא הייתה קשורה לעבודה, או שהגשתם תביעת אובדן כושר עבודה מאוחר מדי. אתם יכולים לערער על הכחשת המעסיק באמצעות שירותי עורך דין מיומן ובקיא בדיני עבודה.

בעוד שתהליך הערעור משתנה ממקרה למקרה, הוא בדרך כלל מחייב אתכם להגיש ניירת רשמית, ולהשתמש בכלים משפטיים על מנת לאסוף ראיות ולהגיש את טענותיכם בדיון.

יש לכם מצב רפואי קיים קודם

אם יש לכם פציעה או מצב רפואי קיים לפני כן, בו מעורב אותו חלק בגוף שנפגע באונת העבודה, אתם תתמודדו עם מאבק מול המוסד לביטוח לאומי.

נציגי הביטוח הלאומי ככל הנראה יאשימו את הפגיעה שלכם במצב הקודם ולא בפעילות העבודה שלכם. זה נכון במיוחד אם הפציעה שלכם התפתחה באטיות לאורך זמן, ולא במהלך תאונת עבודה יחידה.

דירוג הנכות שלכם שנוי במחלוקת

רוב ההתנהלות מול הוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי נועדה לקביעת קצבאות נכות זמנית או לצמיתות. הטבות אלו מחושבות על פי דירוג הנכות שלכם. אם נציגי הוועדה אינם מסכימים עם הדירוג שהוקצה על ידי הרופא המטפל שלכם, הם יכולים לדרוש מכם להגיע לבדיקה רפואית אצל רופא שייבחר על ידם.

הרופא מטעם הביטוח הלאומי יקצה ככל הנראה דירוג נכות נמוך בהרבה, בו הוועדה של הביטוח לאומי תשתמש על מנת להצדיק תשלום תגמולים מופחת. עורך דין חיוני כדי להשיג לכם הסדר הוגן או לשכנע שופט, באמצעות הגשת תביעת אובדן כושר עבודה, שאתם זכאים לדירוג הגבוה ביותר.

Comments are closed.