מחיקת רישום פלילי

פטיש וספר - מחיקת רישום פלילי

רישום פלילי מהווה את אחד הגורמים המעיבים על עתידו של בנאדם. הרישום הפלילי יכול למנוע ממנו את האפשרות לפתוח חשבון בנק, לפתוח עסק, לצאת מהארץ ולפעול בחופשיות.

מהו רישום פלילי?

רישום פלילי הינו הפלט שמוציאה המשטרה וכולל את כל עברו הפלילי של אדם מסוים. הרישום הפלילי כולל הרשעות שיש לאדם, תיעוד של עונשים שקיבל בין אם מדובר במאסר על תנאי, מאסר בפועל, שירותים לתועלת הציבור, קנסות כספיים ועוד. גם אישומי תעבורה ולמעשה, כל אישום פלילי מתועד ברישום זה של המשטרה.

הרישום הפלילי כולל גם תיקים סגורים שבהם נערכו משפטים אולם התיקים נסגרו כתוצאה מחוסר ראיות, מחוסר עניין לציבור,  או מחוסר אשמה של האדם. אף על פי כן, תיקים סגורים יכולים להעיב על קבלתו של אדם למוסדות יוקרתיים שונים וישנם מוסדות אשר אינם מקבלים לחוג שלהם גם אנשים בעלי תיקים סגורים.פטיש וספר - מחיקת רישום פלילי

למעשה, קבלה למקומות עבודה שונים, התקדמות במקום העבודה הקיים, חתימה על הסכמים, חוזים עם חברות וכמעט כל צעד דרוש – יכול להימנע בשל רישום פלילי קודם. מחיקת רישום פלילי לפיכך, הינה שירות אשר יכול לסייע לרבים ולשנות את מהלך חייהם העתידי. אבל כיצד מבצעים תהליך זה?

ראשית, חשוב ביותר לדעת שכעבור שבע שנים מביצוע העבירה, יכול האדם לגשת ולבקש את מחיקת הרישום הפלילי כך שלא יהיה חשוף יותר לעיני כל. אולם אם טרם חלפו שבע שנים מביצוע העברה, אזי יש צורך בנקיטת צעדים שונים. למרות שהחוק מתיר מחיקה של רישום פלילי רק כעבור עשר שנים מביצוע העברה, ניתן לפנות אל עורך דין העוסק בתחום בבקשת מחיקת רישום פלילי. עורך דין פלילי בעל ניסיון בתחום הרלוונטי יכול להגיש את הבקשות הנדרשות ולשנות את האופן בו הרישום הפלילי מתועד בתיקו של האדם. במקרים רבים, גם אם לא ניתן לסגור לחלוטין או למחוק לגמרי את הרישום הפלילי, עורך דין בעל ניסיון בתחום יכול לשנות את אופיו של הרישום לסגירה מחוסר ראיות לציבור או כל אופי אחר הרצוי, שיאפשר ללקוח להתקדם.

Comments are closed.