3 סיבות מדוע להתייעץ עם עו”ד לפני תביעת אחוזי נכות

תביעת אחוזי נכות

הביטוח הלאומי אחראי על כל הזכויות הסוציאליות הניתנות במדינת ישראל, ביניהן קצבאות הנכות. התשלום עבור קצבת נכות נקבע לאחר ועדה רפואית אשר בוחנת כל מקרה לגופו וקבועת את אחוזי הנכות ובהתאם לזאת את תשלום הסיעוד המגיע. התשלום מהביטוח הלאומי למעשה יהפוך להיות היבט כלכלי חשוב וקריטי בחייו של אדם. על מנת שניתן יהיה לקבל את מלוא הזכויות המגיעות, מומלץ מאוד להיוועץ עם עו”ד ביטוח לאומי על מנת להכיר את הסעיפים השונים, את תהליך העבודה אל מול הביטוח הלאומי ולבנות את התיק הרפואי בצורה מסודרת ומאורגנת.

הבנת התהליכים בביטוח הלאומי

אל הביטוח הלאומי פונים בכל יום מאות אזרחים עם צרכים שונים ומגוונים. הביטוח הלאומי אמון על מנת הזכויות הסוציאליות לכל אזרח, אך על מנת לדעת כיצד לפעול, אל מול איזה אגף יש לפעול, מהן הפעולות אותן צריך לעשות וכיצד להתמודד אל מול גוף בירוקרטי גדול, ישנה חשיבות גבוהה להבנה ולהיכרות עם התהליכים השונים בביטוח הלאומי. כאשר אנחנו נמצאים במצב של מצוקה, כתוצאה מפגיעה, תאונה או מחלה, הרי שהקושי הינו כפול. לכן, התייעצות לפני שתובעים נכות עם איש מקצועי עם הצלחות הינה חשובה ביותר, בכדי שנוכל לדעת כיצד ואיך לפעול.

היכרות עם הזכויות המגיעות

על מנת לדעת בדיוק מהן הזכויות המגיעות לאדם הבא לתבוע אחוזי נכות חשוב מאוד להכיר את החוקים השונים ואת האפשרויות העומדות בפניו. כאשר אנחנו מודעים לזכויות שלנו, אנחנו יודעים מה עלינו לתבוע ומה עלינו לבקש. עו”ד ביטוח לאומי, אשר יש לו ניסיון רב שנים בתחום הייעוץ המשפטי, יוכל לספק לנו את כל המידע הרלוונטי והפרטני אודות הזכויות המגיעות לנו מתוקף חוק.

לצלוח את הועדה הרפואית

הועדה הרפואית של הביטוח הלאומי הינה אחד הגורמים המשפיעים ביותר באשר לאחוזי הנכות והסיעוד הטיפולי או הכלכלי להם יהיה זכאי אדם שנפגע, נפצע או חלה. חשוב מאוד להתכונן אל הועדה הרפואית, על מנת שנוכל להגיע עם ידע מקדים ועם הכנה מתאימה. עו”ד ביטוח לאומי יוכל לסייע בהכנה לקראת הועדה, להסביר לנו את החשיבות ואת השלבים, כמו גם המבחנים והמבדקים השונים, בהתאם למצב. כמו כן, במידה והועדה לא אישרה אחוזי נכות, הרי שניתנת לכל אדם האפשרות להגיש ערעור. גם כאן, עו”ד ביטוח לאומי יוכל לסייע לנו בצורה משפטית באשר לאופן הגשת הערעור.

Comments are closed.