ייעוץ משפטי לפני פסילת רישיון נהיגה

פסילת רישיון נהיגה

חשבתם פעם כיצד אדם יכול להסתדר ללא מכונית? חופש התנועה היא זכות יסוד מקודשת וללא מכונית חופש התנועה שלנו נשלל ונרמס. על כן פסילת רישיון נהיגה צריכה להיעשות במשורה ובמקרים חריגים ביותר. רוב האנשים מגיעים לעבודה שלהם ברכב ועל כן שלילת הזכות הזאת פוגעת גם בחופש העיסוק. עד שתיכנס המכונית האוטונומית לחיינו בתי המשפט והמשטרה צריכים לחשוב פעמיים לפני שהם שוללים רישיון והם חייבים להתחשב בציבור כאשר הם מחליטים על כך. אך שימו לב אם אתם עומדים בפני שלילת רישיון, אל תוותרו על זכויותיכם ופנו לקבל ייעוץ משפטי שיעזור לכם להתמודד עם ההליכים שבפניהם אתם עומדים. באמצעות ייעוץ אתם תוכלו לבטל את רוע הגזירה, להקל עליה או למצוא חלופות שיהיו יותר הגיוניות ויאפשרו לכם לעשות שימוש כה נחוץ ברכב שלכם ולשמור על זכויותיכם. כך ייעוץ קטן של כמה שעות או אם אתם זקוקים לליווי צמוד יותר יכול לסייע לכם המון ולהציל אתכם ממצב קשה ביותר.

מה רשאי קצין המשטרה לעשות בנוגע לפסילת הרישיון?

עליכם לדעת כי פסילת רישיון נהיגה אפשרית על ידי קצין משטרה מדרגת מפקח ומעלה. כחלק מכך אם עברתם עשר עבירות חמורות המופיעות בספר החוקים קצין המשטרה רשאי לשלול את רישיונכם למשך שלושים יום. בין העבירות ניתן להזכיר אי מתן זכות קדימה, נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול ועוד. אם עברתם תאונת דרכים הרי שקצין המשטרה יכול לשלול את רישיונכם למשך שישים יום, מה שיכול להוות בעיה רצינית בשבילכם. אם בתאונת הדרכים היה קורבן בנפש הרי שקצין המשטרה רשאי לפסול את רישיונכם למשך תשעים יום.

מה חלקו של בית המשפט בפסילת הרישיון?

חשוב לדעת כי בית המשפט רשאי להאריך את תקופת פסילת רישיון הנהיגה שעליה הורה קצין המשטרה עד לתום תקופת המשפט. כמובן שבפסק הדין שלו רשאי בית המשפט להורות על פסילה לתקופה מסוימת ואף פסילה לצמיתות. אך שימו לב אל תחשבו כי תמיד זה מה שיקרה, ייצוג משפטי טוב יוכל לסייע לכם מאוד ולהבטיח כי תשמרו על זכויותיכם ועל רישיון הנהיגה שלכם.

Comments are closed.