זה עלול לקרות לכולם: טיפול בעבירות סמים

עבירות סמים

טיפול בעבירות סמים נשמע כמו משהו שקורה רק בסרטים, או אולי לאנשים שמתעסקים בעולם הפשע, אך למעשה כמעט כל אחד יכול למצוא את עצמו מואשם בעבירת סמים. מספיק שעישנתם ג’וינט באיזו מסיבה, או אולי לקחתם איזה כדור במפגש עם חברים של חברים, מדובר בהחלטה שגויה אחת שעלולה להרוס את כל העתיד שלכם. סמים נחשבים לחומרים כימיים או חומרים טבעיים, אשר משפיעים על מערכת העצבים וגורמים לתפיסה מעוותת של המציאות. החוק מגדיר בדיוק אילו סמים נחשבים לחוקיים ומתי יש עבירה לעומת סמים שנחשבים ללא חוקיים, כולל הגדרה מדויקת של הכמות שנחשבת לצריכה עצמית או למטרת סחר. העונש המרבי שניתן לקבל בשל עבירת סמים הוא 25 שנות מאסר בפועל, ולכן מי שמוצא את עצמו מוזמן לחקירה חייב להצטייד בעו”ד פלילי שמתמחה בתחום.

כל מה שחשוב לדעת לגבי עבירות סמים

עבירת סחר בסמים נחשבת לאחת העבירות החמורות ביותר במשפט הפלילי. כך גם הדין לגבי ייצור או גידול סמים, הן לצורכי מסחר והן לשימוש עצמי. כמובן שנסיבות המקרה הן אלו שקובעות את חומרת העונש. החזקת סמים לצריכה עצמית, בהתאם להגדרת החוק לגבי הכמות שנחשבת לצריכה עצמית לפי סוג הסם, דינה עונש פחות חמור מאשר החזקת סמים לצרכי מסחר. בעוד שהחזקת סמים לצריכה עצמית יכולה להוביל לעונש של 3 שנות מאסר, החזקת סמים לצרכי מסחר עלולה להוביל ל – 20 שנות מאסר בפועל. במידה והנאשם נתפס כשהוא מדיח קטינים לשימוש בסמים, באמצעות שידול או מתן סם, הוא עלול להישפט ל – 25 שנות מאסר, ללא מאסר על תנאי או צו מבחן. מי שנתפס מחזיק בכלים המיועדים להכנת סמים, עלול לחטוף 3 שנות מאסר במידה והיה מדובר על כלים לשימוש עצמי, או 20 שנות מאסר אם הכלים משמשים לצרכי מסחר.

לסיכום, כל מי שנתפס על עבירת סמים, כדאי לו לקחת עורך דין פלילי כבר בשלבים הראשונים ביותר של התהליך. מדובר על מצב לא נעים שעלול לקרות לכל אדם נורמטיבי, ולכן חשוב להצטייד בעורך דין מנוסה ומקצועי, על מנת לזכות לליווי צמוד וייעוץ משפטי ברמה הגבוהה ביותר.

 

Comments are closed.