ייעוץ עורך דין במקרה של גביית מזונות ילדים

עורך דין מזונות

אחד הדברים החשובים ביותר במקרה של גירושין בין בני זוג שיש להחליט החלטות הרות גורל בקשר אליו הינו: כל מה שקשור לילדים המשותפים של בני הזוג. הדבר הראשון שיש להחליט לגביו, במידה ויש על כך מחלוקת הוא: מי יקבל משמורת על הילדים. במרבית המקרים שבהם הילדים הקטנים, הרי שהאם מקבלת עליהם משמורת. לאב יקבעו הסדרי ראיה אשר יאפשרו לו לראות את ילדיו במהלך השבוע. מעבר לכך, הצד אשר מקבל את המשמורת על הילדים, יקבל תשלום מזונות מהצד אשר לא קיבל את המשמורת עליהם, על מנת שהוא יוכל לפרנס את הילדים בצורה הטובה ביותר ולדאוג לכל צרכיהם.

גביית מזונות לילדים – מה חשוב לדעת על הנושא

כאמור, ההורה אשר נטול המשמורת על הילדים הינו ההורה אשר יידרש לשלם תשלום דמי מזונות להורה בעל המשמורת על ילדיו. תשלום זה יקבע לרוב על פי נתונים שונים שיש לתת עליהם את הדעת כגון: מספר הילדים שיש לבני הזוג, גיל הילדים, תשלום על חוגים של הילדים, תשלום על המסגרות של הילדים ועוד. ישנו תשלום אשר נקבע כתשלום מנמלי של מזונות ילדים על פי חוק. מדובר בתשלום אשר לא תמיד מספיק לאם בכדי להעניק לילדיה את מה שהם זקוקים לו על מנת לחיות בריאים, טובים ושלווים. לכן, כיום ניתן לתבוע בבית המשפט תשלום מזונות גבוה יותר מהמינימום. עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום דיני גירושין, יוכל לסייע לכל אדם המעוניין לקבל תשלום מזונות גבוה יותר מהמינימום, לקבל את הסכום אותו הוא תובע מבן זוגו.

כיצד תבחרו עורך דין לצורך יעוץ בענייני מזונות ילדים

חשוב מאוד לדעת שבטרם תפנו להליך משפטי לצורת תביעת מזונות מבן הזוג אשר אין לו משמורת על הילדים, שעליכם להתייעץ עם עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום דיני גירושין. עורך דין מעין זה יוכל לסייע לכם בהתאם לכל הנתונים השונים הרלוונטיים, להעריך מהו סכום המזונות שתוכלו לתבוע מבן או בת הזוג, אשר הגיוני כי בית המשפט יפסוק בגינו לטובתכם.

Comments are closed.