כיצד מקבלים פיצוי מהביטוח על תאונות אישיות?

כיצד מקבלים פיצוי מהביטוח על תאונות אישיות?

עברתם תאונה אישית? אתם זכאים לפיצויים. ההגדרה של תאונות אישיות, כוללת סוגים שונים של פציעות ופגיעות. חברות ביטוח רבות, מציעות פוליסת ביטוח עבור תאונות אישיות. פוליסת הביטוח, הינה מקיפה. בדרך כלל, חברת הביטוח תיתן את הפיצוי במענק אחד. אולם, בשביל קבלת הפיצוי, מומלץ לשכור עורך דין, שילווה את המשפחה בכל שלבי התביעה.

למה חשוב לעשות ביטוח תאונות אישיות?

חשוב מאוד לעשות ביטוח תאונות אישיות. הביטוח, מכסה נפילות ופגיעות בתוך הבית. לכל תאונה, יש הוצאות נלוות: אובדן ימי עבודה, בדיקות, טיפולים, תרופות, משחות, חומרי חבישה, ועוד. אם אין ביטוח שנותן כיסוי, יכולה תאונה אחת, למוטט כלכלית משפחה שלמה. אך, גם כאשר יש ביטוח, לא קל להוציא את הפיצוי. ופעמים רבות, יש צורך לשכור שירותיו של עורך דין ביטוח תאונות אישיות. אבל, כאשר מתקבל הפיצוי, מרגישה המשפחה הקלה כלכלית משמעותית. הסכום המתקבל, מאפשר למשפחה לשרוד, מבלי לקרוס מההוצאות הרפואיות על התאונה.

מהן תאונות אישיות?

“תאונות אישיות”, זו הגדרה רחבה לפציעות ופגיעות, המתרחשות בבית או בחוץ. ישנם סוגים רבים של תאונות אישיות. למשל: נפילות, כוויות, שברים, וכו’. בהגדרה של תאונה- האירוע בגללו אירע הפגיעה, היה פתאומי, ולחלוטין לא צפוי.

לפי מה מחשבים חברות הביטוח את הפיצוי על תאונות אישיות?

חברות הביטוח, מחשבות את הפיצוי על תאונות אישיות לפי מספר פרמטרים:

מה מצבו של המבוטח? מה רמת הפגיעה של המבוטח? האם המבוטח הפך לסיעודי בעקבות התאונה? האם המבוטח איבד את יכולת העבודה? ככל שהנזק הנוצר מהתאונה גדול יותר, כך גובה הפיצוי יהיה גדול יותר.

האם הפיצוי מגיע בתשלום חד פעמי? באיזו דרך מקבל המבוטח את המענק: האם בתשלום חד פעמי? האם בקצבה חודשית?

אילו מצבי פגיעה יש כתוצאה מתאונה?

הפוליסה, מתייחסת למצבי פגיעה שונים של המבוטח:

  • נכות- ההגדרה של נכות כתוצאה מתאונה, היא קבלת אחוזי נכות מביטוח לאומי. נכות זו, מוגדרת כנכות קבועה. במקרים אלו, תיתן חברת הביטוח מענק גדול חד פעמי.
  • מצב סיעודי- אמורה להיות הגדרה אחידה מהו מצב סיעודי, אך חברות הביטוח בשונות, יציגו פרמטרים שונים. כאשר המבוטח הפך לסיעודי, עורך הדין ידריך את המבוטח כיצד להוכיח זאת לחברות הביטוח.
  • כוויות- זהו סוג קשה מאוד של פציעה. לפעמים, מסכנות הכוויות את חיי המבוטח. לכל חברת ביטוח נקבעות הגדרות אחרות לכוויות, ועל אילו אזורים יש זכאויות שונות לפיצויים.
  • אשפוז- האם למבוטח היה אשפוז בגלל התאונה? כל חברת ביטוח, מגדירה תעריף אחר של פיצוי על לילה אשפוז בבית חולים בעקבות תאונה. על עורך הדין, להוכיח שהאשפוז הוא בעקבות התאונה.
  • שבר- לפגיעה של שבר הנוצרת בעקבות תאונה אישית, יש תעריף אחר לכל חברת ביטוח.

עורך הדין מסביר לכם את מהות הפוליסה.

כדי שעורך הדין יוכל לסייע לכם לקבל את המענק, עליכם להבין היטב מה רשום בפוליסה. לפעמים, האותיות הקטנות בפוליסה, הם יקבעו מה יהיה גובה המענק המתקבל. עורך הדין, בקיא היטב בכל הפרטים הקטנים של הפוליסה. ולכן, הוא ידריך אתכם על אילו סעיפים תוכלו לקבל יותר פיצויים. עורך הדין, מבין היטב את ההגדרות השונות של מצבי המבוטח בפוליסה.

האם חברות הביטוח יסכימו בקלות להגדרה של תאונה?

אחת מהסיבות לכך שמומלץ לשכור עורך דין ביטוח תאונות אישיות, היא הקושי להגדיר מהי תאונה. ולכן, פעמים רבות חברות הביטוח ינסו לטעון שהפגיעה לא נוצרה מתאונה. ואז, יצטרך עורך הדין להוכיח שהפגיעה נוצרה מתאונה.

עברתם תאונה אישית? פנו לעורך הדין דוד סער!

אם עברתם תאונה אישית, פנו לעורך הדין דוד סער. צוות המשרד, בקי בדיני נזיקין, ובסעיפי הפוליסות של חברות הביטוח. עורך הדין, ידריך אתכם באילו סעיפים להתמקד, אילו בדיקות לעבור, ועל מה לדרוש פיצוי.

Comments are closed.