איך מתמודדים עם משברים בחיי זוגיות?

בני זוג יצאו לדרכם המשותפת ברוב שמחה והתרגשות. הם רואים מול עיניהם את העולם היפה ואת הרגשות החיוביים שהולכים וגואים. הצרה היא שלא פעם מגיעים בני הזוג הללו למחוזות אשר הם לא שיערו כי הם יגיעו לשם… האהבה הנכספת נדחקה אי שם לפינה, ואכזבות, תסכולים, כעס וכאב מצאו להם מקום של קבע בין בני הזוג. אכן, דינמיקה בין בני זוג היא פעילה ומשתנה, ועלולה להציב את בני הזוג מול משברים מסוגים שונים במהלך השנים. אבל ההבדל בין זוג מצליח שהזוגיות שלו נשמרת לבין זוג שהנישואין שלהם מתנפצים בקול רעש גדול, הוא היכולת להתמודד עם המשבר אליו הם נקלעו בצורה חכמה. כי משברים קיימים, השאלה היא רק כיצד מתמודדים אתם.

אפשרות ראשונה: לשמוע, לקבל, ולתת הזדמנות שניה

במקרה של משבר במערכת היחסים חשוב מאוד כי שני בני הזוג יהיו עם נכונות ורצון להשקיע ולפתוח לזוגיות שלהם חלון הזדמנויות חדש. במקרים רבים יהיה מספיק כי בני הזוג יאזינו זה לזה, יקבלו את המחשבות, את הדעות ואת הרגשות של בן הזוג שלהם. וכמובן – לתת לעצמם צ’אנס נוסף. כי כאשר השיח פתוח וזורם, ויש הבנה וקבלה של הזולת ניתן לצלוח משברים שנערמים לפתחנו. אך אפשר לומר גם אחרת, כאשר שני בני הזוג נכונים להשקיע ולבוא זה לקראת זה הם חוסכים מעצמם משברי עומק, ושומרים על מערכת זוגיות זורמת ותקינה לכל אורך הדרך.

אפשרות שניה: גישור מקצועי

אך לעיתים בני זוג מגיעים למצב חמור יותר. מצב בו המשבר בפניו הם עומדים הוא עמוק ומאתגר יותר. לכל אחד יש את הדעה שלו ואת הרצונות שלו. לכל אחד יש מחשבות, רגשות ורצונות, והקונפליקט עצום. במקרה כזה בו בני הזוג אינם יכולים לטוות בעצמם את השיח המקשר ואת עמק השווה יהיה נכון לפנות אל מגשר. גישור מקצועי הוא מקצוע אשר נלמד במסגרת קורס גישור. בוגר קורס גישור ידע כיצד להאזין לכל אחד מבני הזוג, לכוון ולהציע פשרה. במקרים רבים אכן הצליחו בני הזוג לבנות את הגשר ביניהם ולצלוח את תקופת המשבר בעזרת מגשר מקצועי אשר הנחה אותם לדרך הנכונה להם. כשכל אחד מבני הזוג בא לקראת זולתו ומוותר יש לזוגיות סיכוי טוב.

אפשרות שלישית: עו”ד דיני משפחה

לא פעם העניינים בין בני הזוג הופכים להית ליגעים ומסובכים מאוד. חילוקי הדעות רבים ולא מצליחים למצוא את הפשרה אשר שני בני הזוג יסכימו לה. במקרים כאלו יהיה נכון לפנות אל עו”ד דיני משפחה. יש מקרים בהם יחתמו על הסכם שלום בית ולבני הזוג תהיה הזדמנות נוספת לבנות מחדש את האמון ואת ההדדיות ביניהם. אך יש גם מקרים רבים בהם בני הזוג מגיעים למסקנה כואבת כי פניהם לפרידה ופירוק החבילה הינו בלתי נמנע.

Comments are closed.