איך נבחר עו”ד מתאים לניהול התיק שלנו?

בעת בה כל אחד מאיתנו נזקק לשירותיו של עורך דין, נאלץ לעמוד מול שאלה שמטרידה אותנו תמיד טרם פונים לעבוד מול אנשי מקצוע והיא כיצד לבחור את איש המקצוע המתאים ביותר לנו.

חשוב לזכור, כי במקרה של עו”ד אנחנו לא רק בוחרים את מי שעל פניו נוח לנו יותר לעבוד ולהתנהל מולו, או מי שמתאים לנו מבחינת התנאים מסביב (שיקולים כלכליים, מרחק וכו’) אלא גם נדרשים לוודא שההתמחות והניסיון של עורך הדין הנבחר הם אלו שאנו זקוקים להם יותר מכל. לשם כך רצוי ראשית שנכיר את סוגי עורכי הדין הבולטים טרם נתחיל במכלול השיקולים, בין אם מדובר בעורך דין העוסק בנושאים פליליים, עורך דין המתמחה בניסוח חוזים והסכמים שונים או עורך דין הפונה יותר לנושאי דיני משפחה, תאונות דרכים, עבודה, נזיקין וכו’.

חיפוש ראשוני מעמיק ברשת

בעידן הדיגיטלי של ימנו, כדאי להתחיל את מלאכת החיפוש ברשת האינטרנט שתעזור לכם למצוא מבחר של עורכי דין מובילים. מלבד החיפוש בתוצאות של גוגל תוכלו למצוא שפע של אופציות לעו”ד בכל תחום משפטי גם באינדקסים משפטיים ברשת. במנועי החיפוש תקבלו אינספור אפשרויות לעורכי דין אשר מתמחים בתחום המשפטי שאתם צריכים ובאינדקסים השונים תוכלו לערוך סינון של עורכי הדין לפי התמחות, אזור פעילות וכל מרכיב חשוב אחר שיוכל לעזור לכם בבחירת העו”ד המתאים ביותר.

בירור מידע ופרטים מול עורך הדין המיועד

השלב הבא לאחר החיפוש הראשוני הוא שלב השגת המידע באופן ישיר מול עורך הדין – צרו קשר ובררו את מרבית הפרטים החשובים לכם, ובפרט על תחום העיסוק, הותק והניסיון ועד כמה הם מתאימים לעסוק במקרה ובתיק בו אתם צריכים סיוע וליווי משפטי. כמובן שלכל אלו רצוי להוסיף ולשאול אודות שכר הטרחה המיועד, גם בתרחיש של הצלחה בתיק וגם בתרחישים אחרים.

כמו כן כדאי גם לנסות ולהבין אם עורך הדין עימו שוחחתם הוא זה שיופקד על ניהול התיק והקשר השוטף מולכם, האם הוא שותף במשרד, שכיר או מתמחה וכו’. שאלות אלו יהיו לעזרתכם או הפוך מכך, אם תקבלו את כל האינפורמציה המתאימה מבעוד מועד.

הגדרת מטרות וסבלנות לאורך כל הדרך

חשוב מאוד ונכון כמעט לכל הליך משפטי בישראל – אל “תתפתו” להשגת יעדים ומטרות לא ריאליות, אם וכאשר נשמעים כאלו במהלך שיחת ההכרות עם עורך הדין המיועד, דברים שעולים לעתים במחוזותינו כחלק מניסיון למכור את “המוצר”, הייצוג המשפטי כמובן. כדאי לדעת ולזכור לאורך כל הדרך כי הליכים משפטיים, בייחוד בישראל, עלולים להתמשך זמן רב מעבר לצפוי ותלויים בגורמים רבים מאוד, אבל מעט מאוד בכם. ישנם לפעמים גם תיקים אשר יכולים להיגרר ולהימשך על פני שנים רבות, וחשוב למצוא את איש המקצוע המתאים שיוכל להציג ניסיון ראוי בסגירת תיקים במסגרת זמן מציאותית וריאלית תוך ניתוב משפטי יעיל, אך אין להאמין למי שמבטיח יעד לא ריאלי כמו סיום התיק במהירות הבזק למשל, תוך מספר שבועות בודדים למשל.

Comments are closed.