עורך דין נזקי גוף ביטוח – כיצד תובעים חברת ביטוח

עורך דין נזקי גוף ביטוח – כיצד תובעים חברת ביטוח

אחת התביעות הכי מסובכות והכי מורכבות שיש, הן תביעות נזקי גוף. מדובר על תביעות אשר מתבצעות במקרים בהם אנחנו מעורבים בתאונה ועלינו לתבוע את חברת הביטוח בגין הפגיעות שאנחנו חווים ומתמודדים איתן.

בעיקרון, כל בעל רכב חייב להחזיק ברשותו ביטוח חובה, ביטוח שהמדינה מחייבת אותו לעשות על מנת שאם חס וחלילה הוא גורם נזק להולכי רגל הרי שחברת הביטוח תוכל לשלם להם פיצויים, יחד עם זאת הוא יעשה גם ביטוח צד ג’ וביטוח מקיף, שיכסו פגיעות בו, בנהגים אחרים, ברכב וברכוש, מהיבטים שונים. לרוב נהוג שאת שלושת הביטוחים עושים בחברה ספציפית אחת. חשוב לציין, אומנם בעל הרכב צריך להחזיק בביטוח, אך בפוליסה אמורים להיות רשומים כל מי שבעל הרכב מוכן שינהג עליו (בין אם זה באופן שמי ובין אם זה באופן כללי). אחרת אי אפשר שנהגים אחרים מלבדו, ינהגו ברכב.

כאמור, תביעות נזקי גוף מתבצעות כאשר הנהג מעורב בתאונה ונפגע. במקרה כזה, חברת הביטוח תצטרך לשלם על הטיפולים השונים שהוא אמור לעבור. זו אחת המשמעויות של ביטוח רכב. במקום שהנהג יישא לבדו בהוצאות הכבדות של הטיפולים, וכן בהוצאות על נזקי הרכב, הרי שחברת הביטוח אמורה להשתתף בכך.

כפי שאנחנו יכולים להבין וכפי שאנחנו יודעים, חברת ביטוח היא עסק כלכלי ועל כן, היא לא תמהר לשלם את מה שאנחנו דורשים. היא תדרוש מאיתנו לא מעט מסמכים על מנת להוכיח שאכן אנחנו זכאים לקבל את מה שמגיע לנו, ואנחנו יכולים להיות בטוחים שהיא תעשה הכל בשביל להימנע מלשלם את מה שמגיע לנו כחוק ועל פי ההסכם.

לכן, הדבר הנכון שעלינו לעשות זה לשכור את שירותיו של עורך דין נזקי גוף ביטוח. עו”ד אשר ידע לייצג אותנו מול חברת הביטוח, ידע לייצג את האינטרסים שלנו בצורה נכונה, מן הסתם, הוא ידע להתמודד עם הסיטואציה בצורה הרבה יותר מקצועית מאיתנו, מה עוד שאם אנחנו נגיע עם עורך דין מנוסה, מקצועי, יהיה לחברת הביטוח הרבה יותר קשה לטרטר אותנו וכמובן לשכוח מאיתנו ומהתביעות שלנו.

מה אנחנו צריכים לשם תביעת נזקי גוף

באופן טבעי, זה שאנחנו נבוא אל חברת הביטוח עם טענה שעברנו תאונה ואנחנו מתמודדים עם נזקי גוף, לא אומר, שחברת הביטוח מיד תרצה לקבל את הטענה שלנו. לכן, עלינו להציג את ההוכחות הנדרשות לכך.

למשל, אם יש לנו מסמכים שמוכיחים שעברנו תאונת דרכים, אם יש לנו הוכחות שאכן מדובר בתאונה הרי שעלינו להציג אותם. כמו כן, עלינו להציג מסמכים שמלמדים על הפגיעות שעברנו. לכן חשוב מאוד שאנחנו נשמור את כל המסמכים שקיבלנו מבית החולים לאורך כל התהליך הטיפולי. כמובן שעלינו לשמור גם על כל הקבלות שקיבלנו עבור מה ששילמנו במהלך הטיפולים. רק בצורה כזו נוכל להוכיח כמה הם עלו לנו ומדוע התביעה שלנו להחזר כספי מצד חברת הביטוח, היא מוצדקת.

כיצד שוכרים עורך דין בצורה נכונה

אם אנחנו מחפשים עורך דין נזקי גוף ביטוח, אזי שעלינו לדעת כיצד ואת מי לשכור. מן הסתם, אנחנו נרצה לשכור איש מקצוע מנוסה, איש מקצוע שמכיר את התחום היטב וידע לעזור לנו בכל עת ובכל סיטואציה.

מעבר לניסיון שלו, חשוב שיהיה זה עורך דין אשר יכול להיות נגיש וזמין עבורנו לאורך כל התהליך, כמובן, חשוב שהוא ידע לספק לנו שירות במהרה וללא עיכובים, בשביל שנוכל לקבל פתרון באופן מיידי.

Comments are closed.