בחירת עורך דין מומלץ בפתח תקווה

בחירת עורך דין מומלץ בפתח תקווה

איך תבחרו בעורך הדין המתאים לכם ביותר, אם אתם גרים בפתח תקווה, בסביבה או בשומרון, למשל? על פי הצרכים שלכם, המלצות ותעריפים, אבל גם על פי פרמטרים אחרים.

בחירת עורך דין חייבת להיעשות בצורה יותר מקפדנית: בסופו של דבר מדובר לא רק במידת המקצועיות של מי שייצג אתכם, אלא גם ביכולת שלו להיות יועץ אישי טוב, שאתם סומכים עליו בכל דבר.

ברוב המקרים, אנחנו מעוניינים לבחור יועץ מהסוג הזה – עו”ד או אפילו רואה חשבון – שיהיה קרוב אלינו ככל האפשר. מי שגרים באזור השרון והשומרון, ירבו לבחור לכן מבין עורכי דין בפתח תקווה. כאן הם יחפשו את מי שיהיה אמין עליהם, מקצועי ומי שיש להם אליו ‘סימפטיה’.

תחום העיסוק של עורך הדין

מן הסתם, חלק חשוב מאוד בבחירה של עו”ד היא על פי תחום העיסוק שלו: בין אם אתם גרים בפתח תקווה ובין אם לא, אם אתם צריכים מישהו מומחה בדיני משפחה וכל מי שאתם מכירים עוסק בתחום המסחרי, תלכו לבחור עו”ד משפחה בעיר אחרת. מעבר לכך: יש מי שמחזיקים באופן קבוע בעו”ד מסחרי למשל, אבל מתייעצים איתו אם הם צריכים מישהו בתחום ספציפי יותר או שונה לגמרי (פלילי, משפחה, וכו’).

המלצת לקוחות וחברים

תמיד טוב להתייעץ עם חברים, בני משפחה או קולגות, בבחירה של אנשי מקצוע ויועצים שונים. עורכי דין לא שונים בהרבה בנושא הזה: כשם שבוחרים רופא מומחה ומבקשים לשם כך חוות דעת ממישהו שעבר טיפול או ניתוח דומה לזה שלו זקוקים, כך גם במקרים בהם יש צורך בייצוג משפטי. מעבר לזה, אפשר גם כמובן לבקש לשמוע המלצות ממי שהם לקוחות של עורך הדין שאותו בוחנים; גם אלה יוכלו לתת חוות דעת מתאימה ועדכנית.

שאלות מקצועיות

בתחום המקצועי נוהגים לבחון משרדי עו”ד לא מעט על פי תקדימים שהם שותפים להם או פסיקות לא שגרתיות, בעיקר במקרים קשים או כאשר התביעה היא מול מוסדות המדינה או גופים שמיוצגים על ידי ‘כוחות משפטיים’ ותותחים כבדים.

תקדימים הם נושא חשוב, כיון שהם מעידים ברוב המקרים על חשיבה מקורית, על יכולת תחקיר ולימוד ועל מומחיות בפסקי דין בתחומים המוגדרים. פסיקות במקרים קשים – כמובן לטובת הלקוח – מעידות על יכולת התמודדות והתמדה וכן על יכולת שכנוע. הדבר האחרון חשוב בעיקר אם יש צורך בליטיגציה (הופעה בבית משפט).

נושאים מקצועיים אחרים קשורים כמובן בשיעורי ההצלחה במקרים השונים באופן כללי. לעיתים שופטים את אלה על פי שיעורי זיכוי (בפלילים), על פי שיעורי פיצויים מצטברים או שיפויים, גובה עסקאות שטופלו וכו’. בנושא הזה חייבים להיות זהירים, כי יכולה להיות הצלחה אחת או שתיים, שלא בהכרח מלמדות על הכלל.

נקודה אחרונה היא עניין הקשרים: עורכי דין יכולים להיות טובים מאוד באיתור משקיעים, שותפים עסקיים ולקוחות, עבור הלקוחות שלהם. כאן, לא חשוב המיקום – פתח תקווה או לא – אלא היכרות עם אנשים וחברות, סימפטיה ופשוט רצון טוב לעזור.

Comments are closed.