עו”ד התנגדות לצוואות

אחד הנושאים הכי רגישים בתוך השיח המשפחתי, גם אם הוא לא שכיח בקרב משפחות רבות, זה כל הנושא של התייחסות לצוואה. אנחנו הרבה פעמים שומעים על זה כשמדובר על משפחות מוכרות, מפורסמות, משפחות שיש להן ירושות גדולות, אך למען האמת, גם במשפחות עם ירושות מצומצמות יחסית, הרי שמדובר בעניין מאוד גדול ונרחב עבורן.

צוואה זה עניין מורכב, הן בגלל שזה מערב את המשפחה עם כסף, נכסים, רכוש, אך הרבה פעמים זה מעבר לכך, זה מעבר לעניין החומרי, זה מבליט את יחסי הקרבה בתוך המשפחה, זה מבליט את הקשר שבין בני המשפחה, ובפרט מן הסתם את הקשר שהיה או לא היה, בין מי שהלך לעולמו לבין בני המשפחה השונים שנותרו בחיים וכעת רבים על הצוואה.

על מנת להתמודד עם כל מה שקשור לצוואה, כך או אחרת, יש לפנות אל עו”ד שמתמחה בכך. כשבוחרים עו”ד התנגדות לצוואה יכולה להיות דבר הרבה יותר פשוט, הרבה יותר נוח, בוודאי אם עושים את זה נכון מבחינה משפטית, אם עושים זה בצורה מקצועית עם כל המידע והפרטים הנדרשים.

כיצד עושים את זה בצורה נכונה

על מנת להתנגד לקיום של צוואה, צריך קודם כל להבין למה אנחנו רוצים להתנגד לה, איזה קייס עומד לרשותנו. הרי ברור שלא בכל מצב ולא בכל מקרה אנחנו יכולים לעשות את זה.

יש כמה אפשרויות שבגללן אנחנו נפנה אל עו”ד התנגדות לצוואות.  למשל, כאשר אנחנו מגלים שהצוואה היא יותר מדי “לטובת” גורם מסוים ואיננה כתובה באופן שוויוני כפי שהיינו מצפים. נניח אם בעל הצוואה הוריש הכל לבן משפחה מסוים, אז אנחנו יכולים לחשוד שהופעל עליו לחץ בעניין. מעבר לכך, אם אנחנו יודעים שהקשר בין בעל הצוואה לבין בני המשפחה האחרים היה טוב, כולל איתנו, אז אנחנו יכולים לטעון שהצוואה איננה הוגנת במובן הזה. בטח אם אנחנו טיפלנו בו ועזרנו לנו.

כמו כן, אנחנו יכולים להגיש בקשה להתנגדות, אם הצוואה מספקת ירושה לאנשים מחוץ למשפחה, אנשים שאנחנו לא מכירים, וכן אם אנחנו נניח מחוץ למשפחה (ילד מחוץ לנישואים למשל) ואנחנו חשים שמגיע לנו גם חלק מהצוואה.

Comments are closed.