שמו של אדם

הוצאת דיבה

אין כול ספק כי לכל אדם יש מספר דברים בעלי ערך שאין עוד כדוגמתם. כל אדם רואה בילדיו כדבר החשוב ביותר שיש בחיים, לצד זאת כול אדם רואה בקריירה שלו כדבר חשוב לא פחות והוא ישקיע בה המון. אך ישנם דברים שאינם כה מוחשיים והמשפיעים על אורח חייו של כל אדם. אחד מאותם דברים אמורפיים יותר זה כמובן שמו הטוב של אדם. אין כול ספק כי שמו של אדם הוא בעל ערך עצום המשפיע מאוד על חייו של האדם. רק מי ששמו נפגע יכול להעיד עד כמה הדבר משפיע על המצב רוח, על הקשרים החברתיים ועל האופן שבו הסביבה תופסת אותו. כאשר הפגיעה בשמו הטוב של אדם הינה שקרית ומבוססת על טענות שאינן אמת הרי שהבעיה חמורה פי כמה ואנו כחברה צריכים להיות מודעים אליה.

תביעת דיבה – מה חובה עליכם לעשות אם אתם רוצים להגיש אותה?

כאשר פוגעים בשמו הטוב של אדם, ללא כול סיבה ובטענות שקריות חוקקה המדינה את האפשרות של תביעת דיבה. בכדי להגיש תביעת דיבה פנו אל עורך דין לשון הרע אשר יגן על זכויותיכם. שימו לב בכדי שתוכלו להגיש תביעה אתם חייבים לפנות אל מפרסם הפוגעני ולבקש ממנו לפרסם תיקון טעות ושהלה יבקש ממכם סליחה על הפרסום הפוגעני. בכדי לעמוד בדרישות החוק כאשר פוגעים בשמנו הטוב, כדאי לפנות כמה שיותר מהר אל עורך דין לשון הרע ולהתחיל אתו את התהליך הארוך של הגנה על שמכם הטוב.

האם לכל אדם יש את הזכות להגיש תביעת דיבה?

רוב תביעות הדיה עליהן אנו שומעים מקורן אצל אנשים מפורסמים. אך האמת היא שכול אדם רשאי להגיש תביעה אם פגעו בשמו הטוב ולא חייבים להיות מפורסמים בכדי להגיש תביעה זו. מה שקורה הוא שהתקשורת מדווחת יותר על תביעות של מפורסמים, אך ישנם הרבה מאוד אנשים לא מפורסמים אשר החליטו להגיש תביעת לשון הרע ולעמוד על זכויותיהם בבית המשפט באמצעות עזרתו של עורך דין מקצועי.

Comments are closed.