עורך דין רשלנות רפואית

עורך דין רשלנות רפואית

עורך דין רשלנות רפואית  מטפל במקרים בהם יש חשש לרשלנות רפואית. רשלנות רפואית מוגדרת כטיפול רפואי שמתבצע תוך כדי סטייה מרמת הזהירות  הסבירה של הגורם המטפל. היא יכולה לנבוע מפעולה לא נכונה של רופא, אחות או כל בעל  תפקיד רפואי אחר. מטופל שנפגע או בני משפחתו יכולים לתבוע את  המוסד הרפואי, את הגורם שגרם לפגיעה או את שניהם גם יחד. התביעה היא לפיצוי כספי שמתחלק בין פיצוי על הפגיעה עצמה והסבל המתלווה אליה, ובנוסף, מתן כספים שנועדו לסעוד את המטופל ומשפחתו במצב שנוצר.

לרוב, חברת הביטוח המבטחת את  הגורמים  המטפלים היא אשר נושאת בסכומי הפיצויים, ובמקרים רבים, היא תנסה להתחמק מהאשמה או להפחיתה. בנקודת זמן כזאת יכול עו”ד רשלנות רפואית לסייע רבות. לפיכך, מומלץ במקרים מורכבים, לערב אותו כבר  בשלבים  הראשונים. עצה טובה ונכונה שתינתן על ידו בתחילת התהליך תימנע טעויות שעלולות לסבך את  התביעה הצפויה. הוא ייתן הנחיות שונות דוגמת: שמירת כל המסמכים  הרפואיים ומסמכים אחרים  המעידים על הוצאות בגין  הפגיעה, הימנעות מקיום קשר כלשהוא עם נציגי חברת הביטוח המבטחת את  הפוגעים ועוד.

עורך הדין ינסה תחילה להשיג כספים ללא עירוב בתי משפט. במקרים רבים, הוא יבקש סכומי כסף על חשבון לצרכי התנהלות ראשונית. במקרים בהם אין היענות לתביעותיו הוא יגיש תביעת רשלנות רפואית לבית משפט אשר מוסמך לדון בתביעות אלו. במהלך  הדיונים הוא יציג את המסמכים, יטען טענותיו, יביא מקרים של תקדימים משפטיים יערער על החלטות וישתמש בכל הידע והניסיון שלו להצדקת טיעוני לקוחו. שופטים מרבים להסתמך על חוות דעת של מומחים ועל  מסמכים בבואם לפסוק את פסק הדין.

משפטים בתחום רשלנות רפואית נחשבים למורכבים מאוד בגלל, שבמקרים רבים, יש קושי להוכיח פגיעה בגין רשלנות כזאת. יש צורך מובהק להוכיח על  הקשר שבין  הנזק לפגיעה, וברפואה הדברים אינם חד משמעיים.  שופטים רבים הינם זהירים בעת פסיקות כאלו. משום כך, יש לשכור שירותי עורך דין מנוסה שבעברו הצליח להתמודד עם תיקים מורכבים דומים. כל סכום כסף שיושג למען הלקוח יסייע לו לשדרג את איכות חייו שנפגעה עקב המקרה.

Comments are closed.