מימוש זכויות בעזרת תביעת רשלנות רפואית

תביעות מחלות קשות

בימינו, מעמד של רופא הוא כמעמד כל בעל מקצוע אחר שמספק שירות לכל אזרח. לכן המקצועיות והמיומנות שלו חייבים לעמוד בקריטריונים ובפרמטרים ברורים והולמים. לצערנו קיימים מקרים בהם אנשים נאלצים לעבור מצבים בהם נלקחו זכויותיהם בעת קבלת טיפול רפואי או מתן שירות לקוי ורשלני.

במצבים כאלה תביעות ביטוח למטרות מימוש הזכויות רפואיות הן זכות לגיטימית בהחלט. לפי חוק זכויות החולה, הועצם כוחו של החולה כצרכן בקבלת שירותי בריאות וטיפול נאות ואיכותי לכל אחד. כמו כן, חולה חייב להסכים לטיפול טרם קיבל אותו. הוא זכאי להיות שותף לאורך כל התהליך ויש לו את הזכות לקבל חוות דעת נוספת של רופא, לגבי מצבו ולגבי האופן בו יטופל.

רשלנות רפואית
הגדרה של רשלנות הרפואית היא חלק מדיני נזיקין. יש בה עילה לפיצוי לכל אחד שנפגע גם אם לא הייתה כוונה ברורה לפגוע. חשוב לזכור שבכל טיפול רפואי שיקבל אזרח, אין בו את הביטחון המלא ואינו יוצא מכלל סכנה של סיבוך או תוצאה שלא הייתה מתוכננת, ואלו מצבים שעשויים להיחשב כרשלנות רפואית.

עורך דין לתביעות ביטוח
במקרים רבים רק עורך דין טוב לענייני נזיקין, רשלנות רפואית, או תביעות ביטוח מחלות קשות שמכיר לעומק את התחום ואת הזכויות, יוכל לסייע, להבין את הרקע של המקרה והוא האדם המהימן בכל נושא תביעות ביטוח. הוא זה שיוכל לתת מענה משפטי מוצלח ומקצועי. הרבה עורכי דין רכשו ‘קורס רפואה’ כדי להתמחות בתחום ולהכיר אותו על בוריו ולדעת להתייחס לכל מקרה במונחים הנכונים והמדויקים. הם יודעים איך לגשת אל התיק מכל זווית אפשרית ולהצליח לראות את התמונה המלאה של המקרה.

אלו מקרים נחשבים לרשלנות רפואית?
רשלנות רפואית יכולה לבוא לידי ביטוי במהלך הריון כשלא ניתנים לאם תוצאות בדיקות שהן קריטיות עבורה ועובר העובר. גם בחדרי לידה יכולה להיות רשלנות רפואית, במרפאות השיניים בעת טיפול שהוא לא מתאים כמו עקירה של שיניים במקום טיפולים מונעים אחרים. רשלנות רפואית יכולה לבוא לידי ביטוי בחוסר היגיינה בחדר ניתוח או בגילוי מאוחר של מחלה שיכלה לקבל טיפול מוקדם או במקרה של אבחון לא נכון של מחלה ועוד.

Comments are closed.