הדרך למימוש זכויות נזיקין

מימוש זכויות

זכויות נזיקין הן כאלה אשר ניתנות לאנשים שנפצעו ונגרם להם נזק בשל מגוון סיבות, בין אם מדובר בפציעה ברחוב, במקום העבודה, בנכות, בנזק שנגרם עקב תאונת דרכים ועוד.

כיום ישנן סיבות מגוונות להגשת תביעת נזיקין ומימוש זכויות החל ממחלת עבודה, נזק פיזי ונפשי, כמו גם נכות שנגרמה עקב נזק.

רבים  לא יודעים כי גם הפגיעה הקלה ביותר כמו: שבירת זרת, חתך עמוק ואף כוויה עד לפציעות גדולות יותר ונכויות מולידות את הזכות לממש זכויות ובכך לקבל פיצוי הולם מכמה וכמה גופים.

אבל מהי הדרך למימוש זכויות נזיקין?

אם נגרם לכם או למישהו מבני משפחתכם נזק, חשוב שתדעו כי ישנן כמה דרכים להתחיל ולממש את הזכויות שלכם:

  • פנייה אל המוסד לביטוח לאומי – חשוב לפנות באופן עצמאי או באמצעות עורך דין תביעות נזיקין אל הביטוח הלאומי. לביטוח הלאומי אנו משלמים מידי חודש סכומים קבועים ולא נמוכים במיוחד ולכן חשוב לדעת כי סכומים אלה אותם אנו משלמים נודעו לסייע לנו במידה של נזק שנגרם לנו.
  • איסוף מסמכים – אספו את כל המסמכים שיעידו על מצבכם הרפואי. מסמכים אלה יכולים להיות סיכום לאחר ניתוח, חוות דעת של רופא מומחה, אישורים על תרופות מרשם שאתם נוטלים ועוד. חשוב לדעת כי המוסד המטפל חייב להמציא לכם את כלל המסמכים שאתם זקוקים להם כמו גם העתק של התיק הרפואי שלכם.
  • איסוף ראיות – איסוף ראיות. חשוב לאסוף ראיות אודות המקרה שקרה לכם כמו צילומים של המקום שבו נפלתם (במידה ומדובר בנפילה) צילום של כלי עבודה ממנו נפגעתם, תיעוד של הפגיעה ועוד. כל אלה ישמשו אתכם בבית המשפט.
  • פנייה אל עורך דין – פנו אל עורך דין העוסק במימוש זכויות רפואיות באתר http://www.mt-law.co.il. עורכי דין מסוג זה הם כאלה שעוסקים בדיני נזיקין ויכולים לייעץ לכם, וגם לייצג אתכם במידה ויש לכם עילה לתביעה. עורכי דין מסוג זה יסייעו לכם גם בתביעה מול הביטוח הלאומי, מול הגוף שבו נפגעתם ומול חברת הביטוח הפרטית.

Comments are closed.