עו”ד פלילי – כיצד לבחור עורך דין שייצג אותו

עו"ד פלילי

כשאנחנו מוצאים את עצמנו בסיטואציה בה אנו חשודים בדבר עבירה מסוימת ומוזמנים לחקירה במשטרה, מוטב שאנחנו נגיע מוכנים, מוטב שאנחנו נדע איך לעמוד מול המשטרה, מה עלינו להשיב ומה הן הזכויות שלנו.

לכן, אסור לנו להגיע לבד לחקירה. אנחנו חייבים לשכור עו”ד פלילי שייצג אותנו. מאחר ומדובר בעבירה שנחקרת על ידי המשטרה, אזי שמדובר בתיק פלילי ולא אזרחי, ומכאן אנחנו יכולים להבין שעלינו לשכור עורך דין פלילי ולא עורך דין אזרחי. צריך לומר, זה חשוב מאוד להגיע לחקירה עם עורך דין ולא לחכות, שכן, הרבה פעמים במהלך החקירה עולים דברים אשר אם לא נדע איך להתמודד איתם ואם לא נדע מה הזכויות שלנו במקרים כאלה, אזי שזה עלול להשפיע על כיוון החקירה וכן זה עלול להשפיע בעתיד, בבית המשפט.

לפני שנסביר כיצד בוחרים עו”ד פלילי, צריך להדגיש שהמשטרה לא יכולה למנוע מאיתנו להיפגש עם עורך דין, המשטרה גם לא יכולה לנקוט בשיטות פעולה מסוימות אשר יפגעו בתקשורת בינינו לבין עורך הדין שלנו. כלומר, מדובר בזכות טבעית ועלינו להשתמש בה. במקרים רבים, זה מה שיכול למנוע ענישה כבדה או מצבים אחרים שיכולים להשפיע על העתיד שלנו.

עוד נקודה שאנחנו צריכים לזכור, כשאנחנו בוחרים עורך דין פלילי, אזי שנפתחות בפנינו אופציות שונות בזמן החקירה. הכוונה לעסקאות טיעון ודברים אחרים אשר יכולים להפחית באופן משמעותי את הענישה. לכן יש יתרון ניכר בהעסקת עורך דין, לא רק בשביל להפחית את רמת הענישה אלא גם מעבר לכך, ייתכן מאוד ובזכותו, כלל לא נגיע לסיטואציה הזאת.

כיצד בוחרים עו”ד פלילי בצורה נכונה

תחילה, אנחנו צריכים לבחון עורך דין על פי סוג המקרה שלנו. אין טעם לקחת עורך דין יקר אם מדובר במקרה פשוט, מקרה שאיננו יוביל לחקירה משמעותית או לענישה רצינית. אלא אם, מדובר במקרים שייתכן ותהיה להם חשיפה ציבורית רחבה. במקרים כאלה, ייתכן ויהיה נכון לקחת עורך דין פלילי מנוסה ומוכר, בשביל שנוכל להתמודד עם החקירה, גם בהיבט התקשורתי.

כמו כן, עלינו לשכור עורך דין אשר אנחנו יכולים לסמוך על כך שהוא ידע לשרת את האינטרס שלנו באופן מלא, לייצג אותנו לא רק מבחינה מקצועית אלא גם שידע לעמוד לצידנו כל הזמן ובזמינות מלאה. כך החקירה לא תדשדש, כך התהליך ייגמר כמה שיותר מהר.

אנחנו צריכים לבחור עורך דין שמתמחה כמובן בתחום שבו עוסקת החקירה שלנו ומעבר לכך, חשוב מאוד שהוא יהיה עורך דין יצירתי, חכם, עורך דין שיוכל להציע פתרונות יעילים, בין אם זה בעת החקירה ובין אם זה בשלבים אחרים.

עוד נקודה שנתייחס אליה היא רמת הכימיה האישית וכמובן האמון שאנחנו רוכשים לו ולניסיון הרב שעומד לרשותו בייצוג חשודים ונאשמים במקרים כמו שלנו.

Comments are closed.