הדרך הקלה לבדיקת זכאות לקצבת ביטוח לאומי

זכאות לקצבת ביטוח לאומי

נכות זמנית או קבועה, קצבאות שאירים, קצבת נכים, גמלת ילד נכה, ועוד: כולן קצבאות שעל המוסד לביטוח לאומי להעניק למי שנמצא זכאי להן.

כיום רבים האנשים אשר פונים לביטוח הלאומי כדי לממש את הזכויות שלהם, אך עם זאת הם אינם יודעים מה הסיכויים שיקבלו קצבה שכזאת וכיצד אפשר לבדוק את הזכאות לקצבה.

עם זאת ולמרות הקשיים שלעיתים מעלים ביטוח לאומי בפני התובעים לקצבאות חשוב לא להתייאש ולדעת בראשית מה הזכאות שלכם לקבלת הקצבה. אבל מהי הדרך הקלה לבדיקות זכאות לקצבת ביטוח לאומי?

שימוש בטבלת אחוזי נכות

על מנת לדעת למה אתם זכאים חשוב להבין כי אחד האמצעים לבדיקה היא טבלה המתפרסמת שאתרים ייעודים העוסקים במימוש זכויות שהיא מקנה את היכולת לחשב בדיקה זכאות במקרים של תאונות עבודה, קצבת נכות כללי, במקרים של תאונות דרכים, פטור ממס הכנסה, תביעות נזיקין, במקרים של רשלנות רפואית, אבדן כושר עבודה ועוד.

איזה מה מחשבת הטבלה?

טבלה לבדיקת מחשבת את אחוזי הנכות במקרים של תאונת עבודה, במקרים של מחלות מקצוע, חישוב קצבת נכות כללית, בדיקות כמו פטור ממס הכנסה, ועוד. הטבלה בודקת וקובעת את אחוזי הנכות שאפשר לקבל מביטוח לאומי, תוך כמה פרמטרים שיש למלא בטבלה. באמצעות הטבלה ניתן לקבוע אינדיקציה נכונה יותר לגבי קצבאות וגמלאות.

מי יכול לסייע לכם להבין איך בודקים את הזכאות?

אם אתם רוצים לדעת מה מגיע לכם וכיצד תוכלו לממש את הזכויות שלכם, חשוב שתדעו כי באמצעות פנייה לעו”ד בפורטל הזכויות “עוד זכות”, עו”ד המתמחה בתביעות נזיקין – תוכל לתבוע את הביטוח הלאומי כמו גם את המוסד או המקום שבו התרחשה התאונה ואת חברת הביטוח הפרטית.

לסיכום, אם נפגעתם, חליתם, נגרם לכם נזק פיזי או נפשי – חשוב לא לוותר על הזכויות שלכם, וליהנות ממקסימום פיצוי ותשלום חודשי קבוע אודות המקרה והפגיעה.

Comments are closed.