עורך דין תעבורה

עורך דין תעבורה

אחת מעבירות התנועה שרבים מאתנו מתקשים להתגבר עליהם אלו הן עברות נהיגה במהירות מופרזת. המהירות המותרת בכבישים עירוניים עומדת על 50 קמ”ש בדרך כלל, אלא אם כן ישנם שלטים אשר מורים אחרת. בדרכים הבינעירוניות הדברים משתנים בהתאם לכבישים ויש להתייחס לשילוט.עורך דין תעבורה

כאשר נהג נתפס כשהוא נוהג במהירות גבוהה בשלושים קמ”ש מהמותר בכביש עירוני או במהירות של 40 קמ”ש מעבר למותר בכביש בינעירוני, הרי שהדבר ייחשב כעבירה חמורה שתהיה נידונה בבית משפט. העונש על הנהיגה המופרזת הינו חמור ביותר.

מהי מדיניות האכיפה בגין מהירות מופרזת?

נהיגה במהירות מופרזת נחשבת עבירה מכוח תקנה 54 לתקנות התעבורה שמגדירה את המהירויות בחלקי דרכים שונים, כמו דרכים עירוניות ודרכים לא עירוניות, דרכים מהירות וכאלה שלא ועוד. למעשה מפעילה משטרת ישראל אמצעים רבים על מנת לאכוף את כל החוקים כאשר בין היתר אנחנו מוצאים את המצלמות המשוכללות, את מכשירי המדיה כמו הממל”ז, הדבורה ועוד.

על מנת שניתן יהיה למגר את התופעה המטורפת של נהיגה במהירות מופרזת אשר היא זו שאחראית בין היתר לתאונות הדרכים הרבות ולהרג והקטל בכבישים, מטילה משטרת ישראל עונשים כבדים על נהגים הנתפסים נוהגים במהירות מופרזת, זאת בהתאם לחומרת העבירה, בהתאם לנסיבות ובהתחשב בהיסטוריה של הנהג שעבר אותה.

נתפסתם נוהגים במהירות מופרזת. מה עושים עכשיו?

חשוב לדעת כי אם נתפסתם כאשר אתם נוהגים במהירות גבוהה, גם אם קבלתם קנס ואפילו אם הוזמנתם לבית משפט, ברגע שאתם בוחרים לשלם את הקנס הרי זה מהווה הודאה בביצוע העבירה. אם אתם לא בטוחים כי אכן עברתם את העבירה או שיש לכם חשד שזה שנסע לידכם הוא זה שעבר את העבירה, או במקרה שאתם רוצים להסב את העבירה על שמו של נהג אחר שנהג באותה עת ברכב שלכם, עליכם לפנות אל עורך דין תעבורה אשר בקי היטב בכל הנושא של אכיפה והפעלת מכשירי אכיפה. הוא יוכל לסייע לכם ולבחון האם הוראת השוטר הייתה מנוגדת להוראות המשטרה.

Comments are closed.