ייפוי כוח מתמשך לאנשי עסקים

חתימה

ייפוי כוח מתמשך הוא כלי משפטי אשר נתפס בציבור הרחב ככלי אשר מיועד לחולים, קשישים ומבוגרים – אך, בפועל מדובר באחד מכלי ניהול הסיכונים האפקטיביים ביותר לכל בעל עסק, ארגון וחברה.

במאמר זה אסקור את היתרונות בכתיבת ייפוי כוח מתמשך תוך התאמה לצרכים של אנשי עסקים רבים אשר פועלים בצורה עצמאית או במסגרת חברה עם שותפים עסקיים כאלה ואחרים.

ייפוי כוח מתמשך לאנשי עסקים

לצערנו, כל תאונה או מחלה פתאומית יכולה להוביל לאי כשירות של האדם. כאשר מדובר על אנשי עסקים אשר נדרשים לקבל אינספור החלטות בזמן אמת, מדובר על מצב אשר יכול להוביל להפסדים כספיים משמעותיים לחברה או לעסק הקטן.

עריכת ייפוי כוח מתמשך לאנשי עסקים מאפשרת למנות “ממלא מקום” זמני אשר יוכל לקבל החלטות מהותיות בזמן נבצרות זמנית או קבועה של הממנה. להבדיל מייפוי כוח רגיל או נוטריוני אשר מאבד מתוקפו ברגע שהאדם מאבד את כשירותו, ייפוי כוח מתמשך מאפשר לאנשי עסקים לנהל, לשלוט ולהוביל את העסקים שלהם על ידי מיופה כוח גם במצב בו הם לא יהיו כשירים בעתיד.

עריכה, חתימה והפקדה של ייפוי כוח מתמשך לאנשי עסקים מייתרת את הפניה לבית המשפט ומינוי אפוטרופוס חיצוני (אשר לא תמיד ממשיך את רצונו של הממנה).

יתרון נוסף של ייפוי הכוח המתמשך הוא באפשרות לקבוע מי ינהל את העניינים הרכושניים, האישיים והפרטיים של האדם. לעיתים קרובות, ניתן למנות מיופה כוח אחד לעניינים האישיים והפרטיים ומיופה כוח אחר בעל מומחיות לעניינים הרכושניים.

ייפוי כוח מתמשך לאנשי עסקים מאפשר לקבוע מראש מתי הוא יכנס לתוקף, מי יהיו מיופי הכוח של הממנה, כיצד הם יפעלו, מה יהיו הסמכויות שלהם ומי יפקח עליהם בתחום הפיננסי, המשפטי וכדומה. בסופו של דבר, בצורה זו ייפוי כוח מתמשך מאפשר לאדם אשר מאבד את כשרותו המשפטית, להשמיע את קולו, גם כאשר יתקשה לעשות זאת בכוחות עצמו, על ידי השארת הנחיות מדוקדקות בעודו בכשרות מלאה.

לסיכום, עריכת ייפוי כוח מתמשך היא סוג של “תוכנית מגירה” לאנשי עסקים אשר חוששים מיום סגריר. עריכת ייפוי כוח מתמשך מאפשרת לאיש העסקים למנות מיופה כוח אשר ימשיך את דרכו, ייצג אותו וישלוט במקומו בעסק, החברה או הארגון שלו.

Comments are closed.