ייפוי כוח מתמשך לענייני רכוש – מה זה אומר בעצם?

עורך דין ירושה

כפי שאנחנו יודעים, יש אנשים שנאלצים להתמודד עם מצבים שונים, פיזיים ונפשיים, שאינם מאפשרים להם לקבל החלטות בעצמם. מדובר על אנשים מבוגרים בהכרח, שהם האפוטרופוסים של עצמם, מן הסתם, אך בשלב מסוים בחיים, מסיבה כזו או אחרת, הם לא יכולים לקבל החלטות בשיקול דעת, החלטות באופן צלול.

על כן, יש לפנות אל עורך דין שיאפשר לספק ייפוי כוח מתמשך לענייני רכוש. בדרך כלל, הפנייה תתבצע, מן הסתם, על ידי בני המשפחה, מתוך כוונה שהם יוכלו לטפל בכל ענייני הרכוש שלהם, עד אשר אלה יחלימו ויוכלו לטפל בהם בעצמם או באופן קבוע. צריך להדגיש כאן, מן הסתם, הייפוי כוח יעבור לאחד מבני המשפחה, אלא אם אין ברירה אחרת ואז הוא יעבור לגורם חיצוני.

לפני שנסביר למה זה הכרחי לקבל ייפוי כוח כזה, חשוב להדגיש, לא בכל מצב זה ניתן. אם מדובר באדם מבוגר שעובר ניתוח סטנדרטי, אפילו אם הוא חי לבד, אז אין סיבה שמישהו אחר יקבל שליטה, אפילו זמנית, על כל הרכוש והכסף שלו. מצד שני, אם מדובר על מצב מתמשך, למשל, פגיעה מוחית או כל דבר אחר שיכול להשפיע על התפקוד שלו, אזי שאין ברירה אלא לעשות את זה. זה יכול להקל ברמה ניכרת גם על החולה וגם על בני משפחתו.

כיצד זה מתבצע בפועל ולמה זה הכרחי

דרך הפעולה היא יחסית פשוטה. פונים לעורך דין במטרה שהוא ישיג מבית המשפט ייפוי כוח כזה, אפשר גם שעוד לפני כן, בני המשפחה יפנו ביחד עם אותו גורם לעורך דין ויבקשו ממנו לנסח ייפוי כוח, כך שאם חס וחלילה קורה משהו, אז אין צורך לרוץ לבית משפט, אפשר פשוט ליישם את מה שסוכם וכך למעשה פותרים את הבעיה.

זה הכרחי מכמה סיבות. ראשית, אם לא נעשה את זה, אזי שאי אפשר יהיה לטפל בעניינו. לא מבחינה כספית ולא משום בחינה אחרת. עכשיו נניח ויש לו עסק או כל דבר אחר, הרי שצריך להפעיל אותו, לקיים החלטות לגביו. בלי ייפוי כוח כזה, זה יהיה בלתי אפשרי לעשות את זה בפועל.

שנית, כאמור, זה יכול להקל ברמה ניכרת על בני המשפחה. למשל, אם מתברר שהטיפול הרפואי עולה המון כסף ויש לו אפשרות לממן אותו בעצמו, הרי שייפוי כוח כזה יאפשר לבני המשפחה להוציא את הכסף מהחשבון ולהשתמש בו לשם כך.

שלישית, על מנת שהם לא יפסידו כסף בצורה כזו או אחרת, אזי שהפתרון היעיל, הטוב ביותר, הוא פשוט לקבל ייפוי כוח ובכל סיטואציה לפעול.

כאמור, יש מקרים בהם זה יהיה זמני, גם אם זה יהיה מתמשך, ויש מקרים בהם זה יהיה קבוע, כתוצאה מהמצב נמצא מי שמטפלים עבורו ברכוש ובכסף.

Comments are closed.