עונש על נהיגה בשכרות

עונש על נהיגה בשכרות – למה המדינה מקפידה על כך?

אחד העונשים הכבדים ביותר שקיימים בספר החוקים, בכל הקשור לדיני תעבורה, זה עונש על נהיגה בעת שכרות, קרי נהיגה תחת השפעת אלכוהול. כפי שאנחנו יודעים החוק מאפשר שלילת רישיון, פסילה של רישיון ובמקרים מסוימים גם מעצר, בוודאי אם מדובר על מקרים של תאונות עם פצועים והרוגים, אז כל הסיפור משתנה לגמרי.

עולה שאלה, מדוע המדינה מקפידה כל כך בהקשר זה (כמו במקרים של נהיגה תחת השפעת סמים) ולא בכל מקרה ובכל מצב בו נהג מבצע עבירות תנועה כאלה ואחרות. כאן חשוב לציין, גם במקרים אחרים המדינה מקפידה לא מעט, אך נדמה שהיא יותר סלחנית מאשר במקרים של נהיגה בשכרות. יש לכך הסברים טובים. ,

לפני שנסביר מדוע המדינה מקפידה על ענישה כבדה במקרים של נהיגה בשכרות וכן על ניסיון למנוע זאת, לעצור נהגים שיכורים בזמן אמת וכן על חינוך בנושא, צריך לומר, גם אם נתפסתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול, זה לא סוף הסיפור. עורך דין טוב ידע לגלות חורים בטענות המשטרה וייתכן שאף ידע להוציא אותם ללא עונש.

מדוע המדינה מקפידה על ענישה בנהיגה תחת שכרות?

התשובה לכך היא פשוטה. נהיגה תחת שכרות היא מסוכנת לנהג, לכל מי שנמצא איתו ברכב, לנהגים אחרים ולהולכי רגל. היכולת שלנו לשלוט על הרכב כשאנחנו נמצאים תחת השפעת אלכוהול, היא מאוד נמוכה, בוודאי אם מדובר על כמות אלכוהול גבוהה.

יתרה מזו, המדינה רוצה למנוע מצב שזה יחזור על עצמו, בין אם זה אומר שאנחנו נעשה את זה שוב ושוב ובין אם זה אומר שאחרים ילמדו מהמקרה שלנו ויעלו על הכביש כשהם שיכורים. לכן, היא תנסה הכל בשביל למנוע זאת. בעזרת עונש על נהיגה בשכרות, היא יכולה להרתיע אותנו ואחרים לעשות זאת. בוודאי אם מדובר בענישה כבדה.

צריך לקחת בחשבון, אם המקרה חוזר על עצמו שוב ושוב, אז כמובן שהענישה תהיה יותר כבדה בפעם השנייה והשלישית מאשר בפעם הראשונה, אחת כמה וכמה, אם בפעם הראשונה ביצענו את זה כשאין לנו עבירות נהיגה קודמות.

Comments are closed.