מדוע צריך עורך דין ברכישת דירה?

תהליך של רכישת דירה נחשב לאחד מהתהליכים המורכבים ביותר, כאשר רבים שרוכשים דירה עושים זאת בפעם הראשונה בחייהם.

בכל הנוגע לתחום הנדל”ן חשוב לדעת שמדובר בתחום שנחשב סבוך בעיקר שהוא כולל נושאים כמו רכישה מקבלן, קבוצות רכישה, רישום הדירה בטאבו, תהליכים של קבלת אישורים, חתימה על חוזי המכר ועוד.

ברכישת דירה ישנם כמה וכמה תרחישים שבגינם יש להיעזר בשירותים של עורך דין נדלן, ביניהם: חתימה על חוזה מכירת הדירה, סוגיות משפטיות נפוצות שעלולות להופיע עם רכישה של נכסים, תנאי חוזה מכירה הוגן למוכר ולקונה, כמו גם פתרון סכסוכים, קונפליקטים ואף בעיות בתהליך בניית הדירה כמו קבלן שלא ביצע את עבודתו עד הסוף, או בעיות שבקבלת אישורי בניה מהרשויות.

עורך דין נדלן, מסייע במגוון תחומים ועליו להיות בקיא בכל הקשור ברכישת דירה, כמו: עסקאות בנייה, עסקאות מכר, השבחה ופיתוח נדלן ועסקאות קומבינציה.

על מנת שתוכלו לבחור עורך דין מקצועי חשוב לשים לב לדגשים הבאים בבחירה:

ירידה לפרטים הקטנים – עורך דין העוסק בנדל”ן חייב להיות כזה אשר יכול להבין את כל הפרטים הקטנים בעסקת הנדל”ן תוך שהוא מבין את המשמעות של צווים מסוגים שונים, ומושגים הקשורים לתחום הנדל”ן.

נקיטה במשנה זהירות – כאשר אתם בוחרים עורך דין נדל”ן שימו לב כי אתם בוחרים עורך דין כזה אשר נוקט במשנה זהירות. עורך דין טוב ידע לפרש כל חוזה, ולהבהיר עבור הלקוחות שלו את כל המשמעויות הפרטים הקטנים והרגישים בעסקת הנדל”ן שהם מבצעים.

ניסיון – חשוב לבחור עורך דין נדלן מנוסה וכזה שמכיר את רזי המקצוע ואת כל הקשור לקנייה או מכירת דירה בצורה מפורטת ועמוקה.

אז מדוע חשוב במהלך רכישת דירה לשכור שירותים של עורך דין נדלן?

רבים האנשים שמבצעים עסקת נדלן שמעדיפים לחסוך את שכר הטרחה של עורך דין מסוג זה. עם זאת חשוב לדעת שללא עורך דין שיוכל לעבור על החוזה והתנאים בצורה קפדנית, למצוא מוקשים שיש להיזהר מהם ואף לייעץ בכדאיות העסקה – ניתן בעתיד לשלם סכומים גדולים הרבה יותר. ולכן על מנת לחסוך את עגמת הנפש, רצוי לשכור כבר עכשיו עורך דין נדל”ן.

 

 

Comments are closed.