שחרור ממעצר

שחרור מעצר

אין ספק שמצב בו אדם נמצא במעצר בגין עבירה כזו או אחרת שהוא חשוד בביצועה, הוא לא מצב נעים, לא מדובר במצב אידיאלי. אך במקרים רבים מעצרים ראשוניים שהמשטרה מבצעת הם זמניים בלבד, ותוך זמן קצר העצורים משתחררים. על מנת לקדם את העניין, הרי שעליהם לשכור עורך דין שיטפל בעניינם כמה שיותר מהר. 

המשטרה נוהגת לבצע מעצרים בשלב הראשוני של החקירה, על מנת לאפשר לה לחקור. הרבה פעמים מעצרים אלה כוללים לא רק את מי שאכן ביצע את הפשע, שכן המשטרה לא יודעת מי באמת עשה אותו בשלב הזה, אלא את כל המעורבים באירוע. זאת על מנת למנוע מצב בו אותם גורמים ינסו לברוח או לשבש הליכי חקירה. לכן בשלב זה, לא פעם קורה שאנשים נורמטיביים נעצרים ליום אחד או יותר. 

מן הסתם, כל התהליך הזה, כל הסיטואציה היא מאוד לא נעימה. מעצר זה מצב בו נשללת מאדם חירותו, נשלל ממנו חופש התנועה וכן חירויות אחרות נלקחות ממנו, הוא מושם בתא מעצר, מקום שהוא מאוד לא נעים לשהות, אפילו קצרה, בין אם זה בגלל האנשים שנמצאים איתו ובין אם זה בגלל תנאי המקום. כאמור, על מנת להימנע מכך, יש להשתמש בשירותיו של עורך דין פלילי

כיצד עורך דין יכול לעזור

ברגע שעורך דין נכנס לתנועה, הוא יכול לפעול למען הלקוח שלו, בשביל לדאוג שהוא ישתחרר כמה שיותר מוקדם. הוא יכול להציג הוכחות שאין בינו לבין האירוע ובין האנשים שקשורים אליו, שום קשר, הוא יכול להוכיח שהלקוח שלו חף מפשע. 

כמו כן, עורך דין מנוסה ינסה להוכיח שהמעצר עצמו איננו חוקי, נעשה בצורה לא נכונה ועל כן אין למשטרה זכות לעצור את הלקוח שלו. להבדיל מהלקוח, עורך דין יודע מה הזכויות שלו, מה מותר למשטרה לעשות ומה אסור לה לעשות. 

במידה ולמשטרה יש הוכחות וסיבות לעצור את הלקוח שלו, הרי שהוא ינסה להיאבק בבית המשפט לשחרר אותו למעצר בית, לשחרר אותו בערבות בשביל שלא יצטרך לשבת במעצר ויוכל לנסות ולהתנהל בצורה רגילה.

Comments are closed.