הדרך המשפטית לדרכון רומני

מדינת רומניה, הרפובליקה הבלקנית הממוקמת בדרום-מזרח אירופה, נחשבת זה שנים לאחד ממדינות האיחוד האירופי ובזכות כך כל אדם המחזיק בדרכון רומני כחוק יכול להנות מלא מעט הטבות וזכויות בדומה לכל אזרח אירופי, כך למשל יותר אפשרויות עבודה בשוק פתוח וחופשי יותר בכל מדינות האיחוד באירופה, מעבר חופשי בין מדינות האיחוד, מעבר וכניסה גם לארצות הברית ללא ויזה, הוזלות לא מבוטלות בגובה שכר לימוד במוסדות אקדמיים שונים באירופה וכן גם אפשרויות סחר נוחות יותר בכל הנוגע לנדלן.

אז מאיפה מתחילים?

כל אזרח/אדם אשר נחשב כבעל זכאות לקבלת דרכון רומני, נדרש להיות בראש ובראשונה בעל אזרחות רומנית אשר גם היא לעתים כרוכה בתהליך מורכב אשר עלול להיתקל במספר קשיים במידה והדבר לא יעשה באופן מקצועי. כך לצורך העניין ישנם בארץ לא מעט ישראלים ממוצא רומני אשר ניסו לקבל דרכון רומני ללא כל הכוונה ויעוץ על ידי איש מקצוע מוסמך, ועקב כך נמנעה מהם האפשרות למתן האזרחות הרומנית למרות היותם זכאים לכך לפי התקנות.

הוצאת דרכון רומני תוך בקשת אזרחות רומנית מהווה הליך משפטי לכל דבר ולפיכך על מנת לקיים את תהליך זה באופן סדיר ובהצלחה ניכרת, רצוי להסתייע בשירותים של עורכי דין המתמחים הוצאת דרכון רומני על פי חוק, רצוי מאוד עו”ד דוברי השפה רומנית באופן שוטף, בעלי ידע וניסיון רב בדינים הרלוונטיים בתחום, ורצוי כמובן בעל מיומנות בקרוא וכתוב ותרגום מסמכים. לרוב עו”ד מסוג זה עוסק רבות בהליך קבלת האזרחות הרומנית ועל כן הינו בקיא באופן בו מתנהלת המדיניות והמנטאליות של הקהילה הרומנית. בכך, יוכל הוא לקיים התנהלות סדירה ותקינה אל מול הרשויות החוק ברומניה ולהגיע עמם להסדר מתן האזרחות הרומנית, ולאחר מכן הוצאת הדרכון הרומני ללא עיכובים מיותרים.

השלבים המרכזיים לקבלת הדרכון

תהליך קבלת הדרכון הרומני כולל מספר הליכים ופרוצדורות נדרשות עד להשלמת היעד. עקב כך, התהליך יכול להמשך זמן רב ולהוביל לסיבוכים רבים אם לא מטפלים בנושא בהתאם. לכן, על מנת למנוע מצבים לא נעימים יש להכין מראש את המסמכים הבאים, אשר דרושים לקבלת הדרכון הרומני:

  1. ­תעודת זהות ישראלית תקפה.
  2. תעודה המעידה על האדם שמגיש את הבקשה כי הוא בעל אזרחות רומנית.
  3. דרכון ישראלי בתוקף.
  4. שלוש תמונות פספורט עדכניות באיכות טובה.
  5. תעודת לידה רומנית – יש לשים לב לכך שכתיבת השם בלועזית בתעודת הלידה הרומנית והדרכון הישראלי של מגיש הבקשה צריכה להיות בהתאמה מוחלטת.

* לזוגות הנשואים יש להכין תעודת נישואים רומנית כאשר צריכה להיות התאמה מוחלטת בין כיתוב שמו הלועזי של מגיש הבקשה בתעודת הנישואים, לכיתוב שמו הלועזי בדרכון הישראלי.

Comments are closed.