המכון הרפואי לבטיחות בדרכים – לשם מה הוא משמש

בטיחות - המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

כאשר אנחנו שומעים על חוק חדש שיוצא בתחום התחבורה, לא משנה אם זה חוק שקשור לנהיגה ברכב או רכיבה על אופניים, הרבה פעמים אנחנו סבורים שהחוק הזה נוצר בתוך גחמה של גורם כזה או אחר, אנחנו לא מודעים לעובדה שמאחורי מרבית החוקים, אם לא כולם, יש משנה סדורה מאוד ברורה, יש מחקרים שנערכו ונבדקו, יש מקרי מבחן שמאששים את הצורך בחוק כזה.

זה חלק קטן מהעבודה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים אשר פועל בחסות המדינה. מדובר על מכון אשר מספק שורה של שירותים עבור המדינה, שמטרתם בסופו של דבר היא לאפשר ולעודד נהיגה בטוחה בקרב כל מי שיש לו רישיון.

חקיקת חוקים על בסיס מקרים ואירועים מסוימים, על בסיס צרכים ודרישות, זה רק חלק קטן מהעבודה של המכון הרפואי, יש לו עוד שורה של תפקידים אשר מטרתם, כאמור, לעודד ולאפשר נהיגה בטוחה ולמנוע תאונות. המכון עובד עם משרד התחבורה ומשרד הרישוי, ופועל על פי סמכויות שהוא מקבל מהמדינה וכמובן בהתאם לחוק ולהחלטות בית משפט.

בין היתר, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים גם מבצע בדיקות רפואיות בקרב נהגים, אשר הורשעו בבית משפט ורישיונם נשלל. מטרתם הבדיקות היא לבחון האם אותם נהגים יכולים לחזור ולנהוג. יש מקרים בהם בית המשפט מתנה את החזרת הרישיון בכך שהם יעברו בדיקות ותיבחן השאלה, האם הם באמת בריאים.

מדוע אנחנו צריכים מכון כזה

אנחנו יכולים להבין, שמדינה לא יכולה לבצע את התפקידים שציינו ללא מכון רפואי עם צוות מקצועי, צוות של חוקרים ורופאים, אשר יעמוד לרשותה. אי אפשר לבצע בדיקות ומחקרים, מבלי שיש אנשים מקצוע שיכולים לבדוק את כל הנושא בצורה אובייקטיבית. לכן, חשוב שיהיה גוף אחד, שיאכלס אנשי מקצוע מומחים, שידעו לספק את כל הכלים ואת כל המידע המקצועי בשביל לבצע את הבדיקות והמחקרים השונים.

כמו שציינו, המכון עובד בשיתוף פעולה מלא עם רשויות המדינה, הוא פועל בשם חוק של המדינה, וכמובן בעזרת תקציבים שהוא מקבל מהמדינה.

Comments are closed.