עו”ד תמא 38

עוד תמא

תמא 38 היא תכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים מפני רעידת אדמה. התכנית נכנסה לתוקף ב 2005 ומדי פעם נחקקים תיקוני חוק שמרביתם נועדו לשיפור האטרקטיביות של הפרויקטים  הללו. בעקרון, המדינה נותנת הקלות לדיירים ומוסיפה אחוזי בנייה ניכרים על  השטח הקיים. היזם או הקבלן הבונה משדרג את הבניין, מחזק אותו, מוסיף שטחי דיור לדיירים  ובנוסף, בונה בו דירות חדשות. את הדירות החדשות הוא מקבל והן למעשה מהווים את הפיצוי הכספי שלו. כך, יכולים הדיירים להוציא לפועל את  התכנית ללא הוצאה כספית רבה.

 

עו”ד תמא 38 מייעץ ומטפל בכל ההליכים  המשפטיים, מארגן את החוזים, פותר בעיות שונות ומלווה את הדיירים או את היזמים לאורך כל הפרויקט. קיימים תמריצים כלכליים שונים נוספים דוגמת פטורים מהיטלי השבחה, הקלות בתשלום מס שבח ומס רכישה ועוד. מעבר לכך, יש הוצאות רבות שעורך דין יכול להוזיל. כמו זכאות מתשלומים עבור פיתוח תשתיות, פטורים מכפל חיובים עבור תשתיות חדשות ועוד. כל אלו יכולים להגיע לסכומים גבוהים מאוד וכל חיסכון כספי יסייע לדיירים.

עוד תמא 38 יכול לנהל עבור הדיירים את כל התהליך מראשיתו. הוא ידאג לקבלת הצעות מחיר מקבלנים בעלי ניסיון, יערוך מולם את החוזים, ידאג לפקח על התקדמות העבודות עד לסיומן ועוד. התהליך הינו  מורכב מאוד בגלל שמעורבים בו דיירים רבים שלא תמיד מסכימים ביניהם. הפתרון, לרוב, הוא קביעת נציגות אשר תעסוק בכל הנושאים  הקשורים לתהליך, והיא זאת שתתנהל מול היזמים ועורך הדין. אחת המטלות החשובות של עורך דין תמא 38 היא לקיים את השיחות והפגישות עם  הנציגות הזאת.

מעבר לכל התהליך בשטח, יהיה צורך, לבצע עדכונים בנסח הטאבו, לרשום תוספות שטח וכדומה. טיפולים שונים ומורכבים נעשים מול  הרשות המקומית והוא יכול לסייע בהסרת חסמים בירוקראטיים, בהשגת הנחות על תשלומים ובעוד נושאים אחרים. מומלץ לשכור שירותי עוד שמתמחה בפרויקטים אלו. יש לו ידע וניסיון מצטבר שמגיע מטיפולים קודמים בפרויקטים דומים בעבר. צריך לזכור, כי  במהלך הפרויקט הדיירים חייבים לשכור דירות חלופיות. עצה נכונה מצידו יכולה לחסוך כסף רב, בזבוז זמן מיותר ועגמת נפש.

 

Comments are closed.