מדינת רווחה?

מדינת רווחה

כאשר הוקמה מדינת ישראל המודל שעמד לנגד עיניה הוא המודל של מדינת רווחה. האזרחים קיבלו המון שירותים מהמדינה במחירים נמוכים או ללא מחיר כלל והשוויון בישראל היה גדול מאוד. מאז חלפו ועבור הימים וישראל שינתה את מדיניותה בצורה דרסטית. כיום כול מה שניתן לקחת לוקחים מהאזרחים והשירותים החברתיים כמעט ולא קיימים. פרט לאיים בודדים במשק הישראלי שירותי הרווחה כמעט ולא קיימים. המדינה הפריטה מאות עסקים והמגזר העסקי פועל במקומם היום. בואקום הזה נכנסו עמותות רבות המנסות לטפל במשבר שיצרה המדינה כאשר החליטה לבטל את מדינת הרווחה. ישנו ויכול גדול מאוד האם ישראל עשתה בחכמה כאשר ביטלה את מדינת הרווחה או שמא הדבר פוגע דווקא באזרחים ומחליש אותם. כאן לא נכריע בויכוח הזה אך חשוב להיות מודעים לכך שהמצב בישראל השתנה דרמטית ב-30 השנים האחרונות ומדינת הרווחה חדלה מלהתקיים הלכה למעשה.

קרה לי עוול – למי כדאי לי לפנות?

ישנו מוסד אחד אשר נותר שריד לרעיון מדינת הרווחה. המוסד הזה הוא ביטוח לאומי. ביטוח לאומי נועד לאפשר לאזרח להתנהל בכבוד כאשר מתרחשים לו אסונות במהלך חייו. כך לדוגמא ביטוח לאומי נותן דמי אבטלה לאנשים, עוזר לאנשים עם נכויות, מפצה נפגעי עבודה ועוד. כל הפעולות הללו נועדו לעזור לאנשים אשר קרה להם עוול כלשהו, בין אם במתכוון ובין אם לאו. ישנה הרבה ביקורת על ביטוח לאומי ועל הבירוקרטיה הקשורה אליו, אך בפועל אנו רואים כי הוא מוסד חיוני. כך ביטוח לאומי משרת אותנו ועוזר לנו בימים קשים שעוברים עלינו.

ביטוח לאומי – אל תלכו לבד אליו

הבירוקרטיה בביטוח לאומי היא עצומה וסביר שללא עזרתו של עורך דין ביטוח לאומי אתם תאבדו את הרגליים והידיים שם. בין אם מדובר על וועדה רפואית או על כול נושא אחר עורך דין ביטוח לאומי יסייע לכם במידה הגדולה ביותר ויבטיח כי אתם תקבלו את זכויותיכם בצורה הטובה ביותר. סביר שאם תנסו ללכת לבד לביטוח לאומי ללא עזרה אתם תיקלעו לקושי ולא תקבלו את כול המגיע לכם ואת זאת חשוב לזכור.

Comments are closed.