לעבוד בשחור?

עבודה בשחור

מסיבות שונות ומגוונות ישנם אנשים שמעדיפים לעבוד בשחור. אנשים אלו חושבים כי עבודה בשחור תשפר את מצבם הפיננסי ובוחרים לא לדווח לרשויות על העסקתם. לעתים העבודה בשחור מגיעה דווקא מכיוון המעסיק הרוצה לחסוך בהוצאות על העובדים ולהימנע לדוגמא מתשלום לפנסיה. כמובן שמצבע עניינים זה אינו חוקי ואסור למעביד להעסיק אף אדם בשחור. זה עבירה על הרבה מאוד חוקים וגם העובד וגם המעביד צריכים להיות מודעים לכך. אך נראה כי הסיבה העיקרית לפחות מבחינתו של העובד לא לעבוד בשחור זו העובדה כי אין לך כיסוי של פיצויים במקרה של תאונת עבודה. נכון תמיד תוכל לתבוע את המעביד אך לו אין כיסים עמוקים ולא בטוח שהוא יוכל לעמוד בתשלומים עקב התרחשות תאונת העבודה. לעומת זאת אם עבדתם בשחור וקרתה לכם תאונת עבודה לא תוכלו לתבוע את ביטוח לאומי וזוהי כמובן בעיה רצינית ביותר המשפיעה עליכם מאוד.

תחת איזה ענף משפטי יושבות תאונות העבודה?

תתפלאו לשמוע כמה תאונות עבודה מתרחשות בישראל וכמה הן נפוצות. תאונות עבודה למעשה יושבות תחת ענף הנזיקין בתחום המשפטי והן באות פלצות את הנפגע בתאונת העבודה. על כן אם חס וחלילה התרחשה לכם תאונת עבודה אתם חייבים למצוא עורך דין המתמחה בנזיקין. כמובן עליכם למצוא עו”ד תאונות עבודה אשר זוהי המומחיות שלו. לא די בכך שהוא ישלוט ברזי הנזיקין אלא עליו להיות מומחה גם בתחום תאונות העבודה. רק עו”ד כזה יכול לעזור לכם ולהבטיח כי אתם תקבלו את המגיע לכם.

התרחשה תאונת עבודה? אין לא נעים לי

אנשים רבים אשר קרתה להם תאונת עבודה, חוככים בדעתם האם לתבוע את המעביד. אנשים לא מרגישים מחויבות למעביד ומתלבטים קשות האם לתבוע אותו. אך שימו לב כאשר מתרחשת תאונת עבודה אין דבר כזה לא לתבוע את המעביד מכיוון שהוא לרוב אחראי על התאונה שהתרחשה. זהו דבר חשוב מאוד עליו צריך לתת את הדעת ולפעול בהתאם לו. רק כך תוכלו להיות בטוחים כי אתם מקבלים את המגיע לכם.

Comments are closed.